Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ján Laco nebude mať v Astane nového trénera

Andrej Nazarov. (Autor: hcbarys.kz)
SITA|Publikované 5. dec 2014 o 09:35

Vznetlivý ruský tréner Andrej Nazarov zostáva na lavičke Barysu Astana.

ASTANA. Búrlivák Andrej Nazarov zostáva trénerom hokejistov Barysu Astana, v klube neprichádza k žiadnej zmene a informácie o jeho odchode boli klamlivé. V kazašskom tíme Kontinentálnej hokejovej ligy pôsobí aj slovenský brankár Ján Laco.

Vo štvrtok sa objavili informácie, že vedenie klubu odvolalo Nazarova vzhľadom na výkony mužstva v nadnárodnej súťaži. Barys to však nepotvrdil a v piatok ráno na klubovom webe, ktorý vo štvrtok nefungoval, to poprel tlačový sekretár Oleg Žurkevič.

Za šírenie fám hrozia pokutou

Nazarov viedol piatkový tréning mužstva.

"Zostal som veľmi prekvapený, že neznámy zdroj vašich kolegov začal živiť tento príbeh. Chcem pripomenúť kolegom, že za šírenie nepravdivých informácií môžu zaplatiť vysokú pokutu alebo putovať do väzenia. A to platí nielen pre oficiálne stránky, ale aj pre Facebook, Twitter, VKontakt a ďalšie sociálne siete," uviedol Oleg Žurkevič.

"Je potrebné veriť zdrojom, ktoré neskrývajú svoje mená. Tím sa v bežnom režime pripravuje na ďalší náročný trip. Áno, herne sa nám nedarí, ale tím je na šiestom mieste vo Východnej konferencii a všetci hráči sú pripravení bojovať za klub," tvrdí tlačový sekretár.

Na odvolanie sa pripravuje od podpisu zmluvy

"Každý profesionálny tréner sa začína pripravovať na odvolanie už od prvej sekundy po podpise zmluvy," povedal Nazarov podľa kazašských médií.

Nazarov sa stal trénerom Barysu v lete po prechode z Donbasu Doneck. Pod jeho vedením mužstvo odohralo 35 stretnutí KHL a získalo 50 bodov.

Barys je na šiestom mieste vo Východnej konferencii a mieri do play-off. Z ostatných ôsmich stretnutí však ani raz nevyhral. Nazarov navyše pre dištanc v posledných súbojoch chýbal na lavičke a mužstvo na stretnutia iba pripravoval.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.