Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ján Krajňák pred dnešným zápasom s Deltou: Možno aj motyka vystrelí!

Sportnet|Publikované 17. okt 2003 o 22:00

Poprad - Basketbalistkám ŽBK DOVE Poprad vyžrebovanie súťaže príliš neprialo, ale zdá sa, že mladému družstvu to príliš neuškodilo. Po prehre v

úvodnom kole na palubovke UMB Banská Bystrica sa predstavili zverenkyne trénera Jána Krajňáka naposledy na bratislavskom Slovane, kde uhrali cenné víťazstvo. "Kľúčom k nemu bol výborný útok, v ktorom sa nám mimoriadne darilo," hľadal príčiny úspechu kormidelník Podtatraniek. Tie začali na palubovke favorita nebojácne a hneď od začiatku udávali tón stretnutia. "Veľmi dôležité bolo, že naše hráčky nastúpili na toto stretnutie sebavedomo a súpera hneď od začiatku zaskočili aktívnou hrou. V útoku sa nám skutočne darilo, išla nám streľba, pričom sme sa presadzovali aj z diaľky." Trénerovi Popradu môžeme dať iba za pravdu, veď sedem presných trojok je pre popradské družstvo veľmi dobrým vysvedčením. "Horšie to už bolo v obrannej činnosti, tam sa nám príliš nedarilo, najmä v tretej štvrtine sme v nej hrali veľmi slabo, čím sme umožnili domácemu družstvo zvrátiť výsledok vo svoj prospech," objasnil J. Krajňák, ktorý však mohol byť po záverečnom klaksóne spokojný. "V záverečnej štvrtine sme našťastie opäť zabrali a definitívne zlomili odpor domácich. Podali sme maximálne kolektívny výkon, o čom svedčí fakt, že až päť hráčok z nášho tímu dalo viac ako dvanásť bodov." Darilo sa viacerým dievčatám a potešiteľné je, že na stredovej rozohrávke sa okrem skúsenej Barényiovej chytila aj mladá Gulová.

Už dnes sa Popradčanky po prvýkrát v sezóne predstavia na domácej palubovke, keď v šlágri kola privítajú Deltu I. C. P. Košice. "Nijako špeciálne sme sa na tohto súpera nepripravovali, lebo na to nebolo času. V prvom rade si musia dievčatá uvedomiť, že so strachom a priveľkým rešpektom sa proti tomuto družstvu uspieť nedá. Verím, že to pochopia a že do zápasu nastúpia nebojácne a s cieľom podať čo najlepší výkon," naznačil zámer J. Krajňák, ktorému bude chýbať Kalafutová, ktorá má výron na nohe a absentovala už aj v stredu v Bratislave. "Ak chceme uspieť, musíme opäť podať kvalitný kolektívny výkon, pretože Delta je družstvo, v ktorom sa nedá zamerať na ubránenie dvoch, či troch hráčok. Verím, že odohráme s papierovým favoritom vyrovnané stretnutie a že nesklameme našich priaznivcov. Po zápase budem spokojný aj s prijateľnou prehrou, ale v prvom rade s kvalitným výkonom. Poprad aj v minulej sezóne dokázal pripraviť prekvapenie na úkor favoritov, uvidíme, možno aj teraz motyka vystrelí," dodal na záver J. Krajňák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.