Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ján Krajňák definitívne asistent v Maxime Broker

Sportnet|Publikované 25. sep 2008 o 22:00

Realizačný tím basketbalistiek Maximy Broker Košice je už skompletizovaný. To, čo bolo avizované už dávnejšie, nabralo tento týždeň oficiálny punc.

Ján Krajňák sa stal definitívne asistentom hlavného trénera Štefana Sviteka.

KOŠICE. Krajňák mal v uplynulých týždňoch povinnosti pri mužskej reprezentácii, preto sa definitívne spečatenie zmluvy odkladalo. Ako nám však už potvrdil generálny manažér Maximy Broker Košice Daniel Jendrichovský, od tohto týždňa možno informáciu o angažovaní nového asistenta považovať za definitívnu.

Po piatich rokoch

Ján Krajňák pôsobil v klube, vtedy ešte pod názvom Delta V.O.D.S., naposledy v sezóne 2002/03. Vracia sa teda po päťročnej pauze. "Nemusel som dlho rozmýšľať, pracovať v euroligovom družstve bolo lákavou ponukou. Ženy som viedol desať rokov, hrali sme aj Pohár Ronchettiovej, ale Euroligu som ešte neokúsil. Je to najkvalitnejšia súťaž, takže som nemal prečo váhať," vyznal sa J. Krajňák. Majstrovský klub teda znovu povedú z lavičky dvaja Košičania. Poznajú sa viac ako dobre. "Na spoluprácu s mojim dlhoročným priateľom a bývalým spoluhráčom sa teším," vraví asistent.

Monitoruje euroligových súperov

Posila do realizačného tímu sa okrem iného bude venovať skautingu, pozorovaniu euroligových súperov. "Máme už nejaké DVD z minuloročných zápasov. Hráčske kádre v niektorých tímoch sa však výrazne zmenili, takže po začatí líg v jednotlivých krajinách budeme zháňať čerstvé záznamy." V skupine na Košice čakajú Spartak Moskovská oblasť (Rus.), Fenerbahce Istanbul (Tur.), Montpellier (Fr.), Vilnius (Lit.) a Schio (Tal.). Čo teda v tejto chvíli už o protivníkoch vie J. Krajňák povedať? "Podľa mojich informácií o prestupoch si myslím, že Fenerbahce Istanbul bude ešte silnejší ako vlani. Takisto talianske Schio. Samozrejme, o Spartaku Moskovská oblasť netreba dlho hovoriť. Trošku slabší oproti minulému roku by mohol byť Vilnius a Montpellier, v ktorom sa vymenilo takmer celé družstvo."

Dieru do sveta neurobili

Ako sme už spomenuli, Ján Krajňák prichádza na lavičku Maximy Broker po pôsobení pri mužskej reprezentácii, kde bol tiež asistentom. V nedávno skončenej prvej polovici kvalifikácie B-divízie Slovensko svoj tieň neprekročilo a má pred odvetami len veľmi maličkú nádej na postup. "Som rád, že som mohol byť pri národnom mužstve. Žiaľ, nevyhla sa nám smola v podobe zranenia Gavela a nešťastnej prehry v úvodnom dueli proti Švédom. Dieru do sveta sme neurobili, ale myslím si, že ani hanbu. Teoretická šanca urobiť s tým niečo tam ešte je, ale závisieť to bude od viacerých vecí, ktoré by som nerád rozvádzal," dodal na túto tému skúsený kormidelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.