Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ján Kordiak konecne pravidelne hráva

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Trebišov Futbalového odchovanca Slavoja Trebišov Jána Kordiaka po skoncení uplynulej majstrovskej sezóny už omrzelo nekonecné zohrievanie

trebišovskej lavicky náhradníkov, preto sa odhodlal ochutnat z legionárskeho chlebíka za riekou Moravou. Nový angažmán si našiel vo Valašskom Meziricí, kde na rozdiel od materského klubu pravidelne hráva. "O spôsobe a ludoch, vdaka ktorým som sa dostal do Valašského Meziricí, sa zmienovat nebudem. Po vhodnom tipe som sa skrátka v lete ocitol v tamojšej TJ a odštartoval som tam aj letnú prípravu na práve prebiehajúcu sezónu. Podpísal som jednorocnú zmluvu a od druhého kola pravidelne hrávam na poste stredného záložníka. V prvých dvoch kolách som nemohol nastúpit, pretože funkcionári nestihli dotiahnut môj prestup po administratívnej stránke," upresnil svoje prvé kroky na Morave mladý Secovcan. Futbalovo rástol v Slavoji Trebišov, kde prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami až do seniorského kolektívu. V silnej konkurencii odchovancov klubu nedostával vela priestoru, nuž a práve preto sa rozhodol pre odchod. "Vedel som, že za Slavoj hrat nebudem. Hovorím to preto, lebo už pocas zimnej prípravy som sa až na jednu výnimku nedostal do kádra. V majstrovských súbojoch som nedostal dôveru ani v jedinom stretnutí a tým pádom mi bolo jasné, že v Trebišove len zbytocne zaberám miesto na lavicke náhradníkov. Rýchlo som si zvážil všetky pre a proti a jednoznacne mi ako najideálnejšia alternatíva vychádzala možnost odchodu," vrátil sa k nedávnemu obdobiu Ján Kordiak. Velmi dobre pritom vedel, že v prípade odchodu do slovenského klubu, by sa jeho túžba odíst nezrealizovala. Materský Slavoj by si totiž urcil také podmienky, na ktoré by nik urcite nepristúpil. Využil teda legislatívnu dieru v prestupovom poriadku na Slovensku a prestúpil ako amatér do nižšej sútaže v zahranicí zadarmo. "A urobil som správny krok. Spoluhráci a vlastne celý klub ma prijali velmi kladne. Doposial som nepocítil zo žiadnej strany ani len náznak cohosi zlého. Je tu skvelá partia, ale najdôležitejšie je, že pravidelne hrávam. Dal som už aj prvý gól ako legionár, bolo to proti Hraniciam na Morave. Trénujeme každý den s výnimkou soboty, kedy máme volno, a v nedelu máme zápas. Bývam tam v rodinnom dome, je to podnájom, ktorý mi platí klub. Financne som na tom ovela lepšie ako doma v Trebišove, kde mi ešte stále dlžia jednomesacnú odmenu," doplnil odchovanec momentálneho lídra tretej futbalovej ligy.

Podobných prípadov, ako je ten Kordiakov, je na Slovensku mnoho. Dostat sa po dovršení dorasteneckého veku do seniorského tímu v takom nabitom kádri ako je ten trebišovský, je casto nad úsilie mladého hráca. "Mal som ponuku íst do štvrtoligového Slivníka, ale túto možnost som odmietol. Viedli ma k tomu moje osobné dôvody, o ktorých nechcem do novín rozprávat. Som rád, že som na Morave, zvykol som si tam. Najdôležitejšie je, že pravidelne nastupujem v základnej zostave. Robím teda to, co ma najviac baví," dodal Ján Kordiak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.