Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ján Gajdošcík možno prevezme trénersku taktovku v Palíne!

Sportnet|Publikované 27. dec 2002 o 23:00

Michalovce Futbalový matador Ján Gajdošcík vážne uvažuje nad tým, že prevezme trénersku taktovku v štvrtoligovom Palíne. To však neznamená, že koncí

aktívnu hrácsku kariéru. Podla našich informácií by mal v jarnej odvete viest ŠK Agro Palín z pozície hrajúceho trénera! Pravda, jeho odchod z Energetiku Velké Kapušany musia ešte odobrit zástupcovia tohto tretoligového klubu, ktorí majú v blízkej budúcnosti absolvovat so zástupcami Palína rokovania o výške odstupného. Ak kluby nájdu spolocnú rec, Ján Gajdošcík si znova po dlhšej dobe zahrá v štvrtej lige. Naposledy v nej pôsobil ešte po návrate z vojenciny v Liptovskom Mikuláši v drese Lastomíra, pravda, sútaž mala vtedy iný názov. "Ešte to síce nie je dotiahnuté do konca, ale vyzerá to tak, že v jarnej casti už zrejme nebudem obliekat dres Energetiku. Okrem Palína sa mi ozvali aj zástupcovia Durkova, ktorí by ma velmi radi videli v ich drese. Absolvoval som s nimi neformálne rozhovory, v ktorých som im naznacil, že zrejme uprednostním palínsku ponuku. Spomedzi tých, ktoré som dostal je totiž jednoznacne najlepšia, prezradil tridsatštyrirocný špílmacher, ktorý pocas svojej kariéry okúsil aj najvyššiu sútaž v drese Ružomberka.

Aj ked skúsenosti s vedením mužstva prakticky nemá žiadne, na novú úlohu si trúfa. Jediným cielom Palíncanov je štvrtoligová záchrana, takže ho urcite necaká lahká šichta. Nezodpovedanou otázkou teraz zostáva, co nastane v Palíne. Ostatné dva roky na jeho lavicke strávil ambiciózny kormidelník Gabriel Hrešcák, ktorý predvlani nahradil na lavicke vtedajšieho ŠK Media Group skúseného Fridricha Blišcáka. Ak by sa podarilo dotiahnut príchod Gajdošcíka, zrejme by musel uvolnit miesto. "Urcite by sme museli prijat konkrétne riešenie. Tréner Hrešcák nám pred úvodom majstrovského rocníka beztak naznacil, že náš tím povedie zrejme len pocas jesennej casti. Máme voci nemu ešte isté podlžnosti, to však s príchodom Gajdošcíka nesúvisí. Urcite mu všetko do haliera vyrovnáme, povedal na margo celej záležitosti prezident ŠK Agro Palín Stanislav Vircík. V súvislosti s trénerskou rošádou zaujímavo vyznieva aj hypotéza o alternatíve, s ktorou však v Palíne kalkulujú. Energetik Velké Kapušany totiž môže pýtat mastné odstupné, tréner Hrešcák medzicasom skoncí a Palín ostane bez kormidelníka. "Samozrejme, rátame aj s touto alternatívou. Preto máme na trénersky post až štyroch kandidátov. Samozrejme, jednotkou je Ján Gajdošcík, ale v prípade, že nenájdeme spolocnú rec s Velkými Kapušanmi, máme pripravené náhradné riešenie. Prezradím, že medzi spomínanými trénermi figuruje aj meno Gabriela Hrešcáka, dodal S. Vircík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.