Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Jalčová: V závere sme stratili veľa hlúpych lôpt

Sportnet|Publikované 15. dec 2005 o 00:00

Košice - Vzhľadom na priebeh včerajšieho súboja s Dinamom Moskva je konečná 17-bodová prehra pre basketbalistky K-CERO I. C. P. značne krutá. Celé

tri štvrtiny totiž vďaka bojovnosti dokázali s favoritom držať krok, pričom v polčasovej prestávke ešte viedli. V 33. min. dokonca znížili náskok protivníka na dva body, ale na úspešný záver im už neostalo síl. Dinamo to dokonale využilo a v záverečných minútach natiahlo svoj náskok až na 17 bodov, čo bolo najvyšším rozdielom v zápase.

"Áno, ten konečný rozdiel je naozaj dosť veľký, keď si uvedomíme, že v polčase sme ešte viedli o bod. Verila som, že tento zápas vyhráme, lebo sme v ňom strašne chceli zvíťaziť. Išlo nám totiž ešte o udržanie nejakej teoretickej nádeje na postup do play-off. Bohužiaľ, druhý polčas sme nezvládli ani fyzicky a chýbajú nám aj potrebné skúsenosti, čo sa tiež ukázalo," uviedla po stretnutí najlepšia strelkyňa K-CERO I. C. P. Ivana Jalčová (na snímke s loptou), autorka 17 bodov. Narastaniu rozdielu skóre v záverečných minútach je dvojnásobná škoda, pretože pre Východniarky môže v konečnom účtovaní zohrávať svoju rolu každý jeden bod. I teoretická možnosť na postup zo skupiny sa totiž opiera už len o teóriu čo najlepšieho skóre v prípade víťazstva v poslednom zápase doma, proti talianskemu Neapolu. "Je to tak. V záverečnej štvrtine sme stratili veľa hlúpych lôpt. Napríklad, keď sme rozohrávali loptu z autu, hodili sme ju protihráčke rovno do ruky a je z toho ľahký kôš. To nás určite ubíjalo. Škoda toho konca, lebo 17-bodový rozdiel nie je adekvátny obrazu hry."

Tréner Vladimír Karnay po stretnutí pripísal nevydarený záver inak dobrého stretnutia zvyšujúcej sa únave svojich zvereniek. Kým on si totiž mohol dovoliť točiť iba niekoľko hráčok, v súperovom celku disponujú podstatne širším kádrom, a tak do hry sa dostalo až 10 hráčok. Práve toto sa v koncovke veľmi výrazne prejavovalo. "Myslím si, že to tak bolo. U nich hrali skoro všetky hráčky a každá z nich dokázala bodovať. Na ihrisku stále mali všetkých päť kvalitných basketbalistiek a každú jednu bolo potrebné dôsledne brániť, pretože každá je nebezpečná a dokáže zakončiť. U nás hralo 7 hráčok a sily nám určite ubúdali. Prejavilo sa to najmä v obrane, kde sme boli pomalšie a Dinamo nám nastrieľalo ľahké koše."

Prvý trhák v zápase sa však Moskovčankám podaril nie v záverečnom dejstve, ale už v tretej štvrtine. Túto časť hry označila Ivana Jalčová za rizikovú vo viacerých stretnutiach z pohľadu družstva slovenského majstra. Prečo je to tak? "Neviem, povedali sme si v polčasovej prestávke, že proste musíme zamakať od začiatku. Do tretej štvrtiny sme však vstúpili nejako zaspato a inkasovali sme. Naozaj neviem, prečo je to tak."

Napriek konečnej pomerne vysokej prehre si však Košičanky zo včerajšieho zápasu môžu zobrať aj veľa pozitívneho. Prvýkrát na domácej palubovke v tejto sezóne držali podstatnú časť zápasu krok, veď ešte v záverečnej desaťminútovke boli reálne v hre o svoje prvé víťazstvo v tejto prestížnej súťaži. Preukázali zvýšenú bojovnosť, no tá sa s ubúdajúcimi silami už zmenšovala. "Určite, že tam bolo veľa dobrého. Moskva je kvalitný tím a vo svojom strede má množstvo dobrých európskych hráčok. Dokázali sme si, že svojou bojovnosťou a rýchlou hrou dokážeme hrať aj proti vyspelým súperom," dodala I. Jalčová.

Súvisiace články