Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jalčová nevie, či si už trúfne aj na Euroligu

Sportnet|Publikované 1. dec 2008 o 23:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skAntidopingový výbor FIBA nezasadal ani včera, a tak basketbalistka Maximy Broker Košice Linda Fröhlichová musí

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Antidopingový výbor FIBA nezasadal ani včera, a tak basketbalistka Maximy Broker Košice Linda Fröhlichová musí naďalej pauzovať. Na ihrisko sa však po deväťmesačnej vynútenej prestávke už vrátila Ivana Jalčová.

KOŠICE. Slovenský majster ani včera nevedel, či bude môcť použiť Fröhlichovú použiť v zajtrajšom zápase Euroligy proti talianskemu Schiu (Infiniti aréna, 17.30 hod.).

Termín vyprší dnes

Napriek tomu, že v prípade sa angažovali už aj zástupcovia slovenskej i nemeckej federácie, antidopingový výbor FIBA sa stále nedokázal zísť. Desaťdňový termín, do ktorého by mali vyniesť rozhodnutie, vyprší dnes večer.

Našla odvahu

Naopak, do hry sa vracia Ivana Jalčová, do zranenia kapitánka tímu. Marcová operácia kolena si v jej prípade vyžiadala až deväťmesačnú pauzu, ktorá sa skončila v sobotu, keď v 27. minúte derby proti BSS (74:45) prvýkrát v tejto sezóne vybehla na palubovku. Na ten moment už čakala strašne dlho. "Je to tak. Prestávka bola veľmi dlhá, ale chválabohu, dočkala som sa," vydýchla si I. Jalčová. Pôvodne to s tréningom skúšala už v októbri, ale nastali komplikácie, a tak do plnej prípravy sa znovu zapojila až pred dvoma týždňami. Tentoraz bolo všetko v poriadku. "Teraz sa to už vyvíjalo celkom dobre, takže v sobotu som už našla odvahu zase hrať. Plánovala som minútku-dve, nakoniec z toho bolo takmer štrnásť, takže môžem byť spokojná."

Návrat s emóciami

Pri nástupe na ihrisko prežívala dirigentka hry trochu zvláštne pocity. "Ľudia mi tlieskali, takže v tom boli trochu aj emócie. Tešila som sa, aj keď ešte dosť dlhú dobu asi budem mať v sebe pocit opatrnosti. Verím však, že tréning od tréningu sa to bude zlepšovať a čoskoro to prejde." Ostrý test počas zápasu s BSS dopadol dobre. "Bolo to celkom v pohode, aj keď v hlave to stále mám."

Ak sa nič nepredvídané nestane, bude teda Jalčová pripravená zajtra naskočiť znovu aj do euroligového vlaku. Košičanky čaká v domácom prostredí talianske Schio. "Pripravená na lavičke budem, záležať bude aj od vývoja zápasu. Neviem, či si už trúfnem na euroligové stretnutie, pretože v tejto súťaži je úplne iné nasadenie, hrá sa tvrdo. Všetko sa uvidí až podľa danej situácie," dodala odchovankyňa košického basketbalu.

* * *

CSKA pokračuje

KOŠICE. Aj keď ruský CSKA Moskva sa pôvodne zo ženskej Euroligy odhlásil, napokon našiel nového investora a zachránil svoju existenciu. Súčasný klub bývalej hráčky Kosíc Janel McCarvileovej teda predsa len bude pokračovať v Eurolige. Minulotýždňový zápas s Rigou, na ktorý nenastúpil, skontumovali v prospech lotyšského zástupcu.(špa)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.