Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Jalčová: Najhoršia sezóna v kariére

Smutný pohľad. Ivana Jalčová sledovala kľúčové duely ME s rukou v sadre. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 26. jún 2009 o 22:00

Za jednu sezónu sa toho na ňu zosypalo až-až. Dosť by toho bolo i na koňa. Pre zranenie ročník neodštartovala ani nedokončila a aj to medzitým bolo len paberkovanie medzi palubovkou a lekármi. Ešte aj v týchto dňoch "zdobí" ruku basketbalistky Maximy Brok

er Ivany Jalčovej sadra, ktorá z nej v priebehu ME urobila razom len diváčku.

KOŠICE. Už zo záveru sezóny 2007/08 si priniesla zranenie kolena, ktoré muselo pod skalpel. Ročník preto odštartovala podstatne neskôr, než jej kolegyne, no postihnuté miesto záťaž nevydržalo a po krátkom čase, keď sa pokúšala o návrat, ju opäť stoplo. Nasledovala ďalšia operácia. Buldočou vôľou sa dokázala znovu vrátiť na ihrisko tak, aby nielenže ešte stihla finálové zápasy slovenskej extraligy, ale aj celú prípravu reprezentácie na majstrovstvá Európy. Idylka však zase netrvala dlho, v štvrtom zápase ME proti Poľsku si po kontakte s protihráčkou zlomila prst na ľavej ruke a šampionát sa pre ňu predčasne skončil.

Verí, že je to za ňou

"Bola to najhoršia sezóna mojej kariéry. Verím, že je to všetko zlé už za mnou, lebo horšie to už azda ani byť nemôže," netají I. Jalčová. Reprezentácii v dôležitej fáze ME citeľne chýbala, s jej prispením by možno štvrťfinálový duel proti Bielorusku dopadol šťastnejšie. Veď aj renomovaná športová riaditeľka reprezentácie Natália Hejková sa vyjadrila, že práve Jalčová je "typom na rozhodujúci kôš v kritickej chvíli". "Hralo sa mi celkom dobre. O to viac ma mrzelo, že potom som už nemohla pomôcť tímu. Protihráčka do mňa narazila a prst to nevydržal. Najprv som si myslela, že je to len vykĺbené, ale keď prst chytil doktor, hneď vravel, že je zlomený."

Nočná mora

Byť prenasledovaný zdravotnými problémami, to je pre športovca najhoršie. Keď totiž napríklad stratí formu, môže s tým robiť aspoň niečo, pridať v tréningu. Proti zraneniu však nezmôže nič. "Je to nočná mora každého športovca. Patrí to však k tomuto povolaniu, vždy ideme na ihrisko s rizikom, že sa môže niečo stať. Každopádne, po týchto skúsenostiach si do budúcej sezóny želám len jediné, a to je zdravie," vraví rozohrávačka slovenského majstra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.