Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Jalčová ešte cítila pomalšie nohy

Jalčová musela aj na druhú operáciu, ale už je opäť v hre. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 22. apr 2009 o 00:00

Druhé pokračovanie finálovej série basketbalovej extraligy žien ponúka dnešný večer. Tentoraz sa súboj o zlato sťahuje do Ružomberka a môže už ísť o takmer rozhodujúci krok. Ak totiž hráčky Maximy Broker zvíťazia aj vonku, môže to znamenať psychické podlo

menie súpera. V prípade výhry na pôde Liptáčok by totiž východniarky mali v sobotu majstrovský mečbal na domácej palubovke.

KOŠICE. V prvom stretnutí pri výhre 57:48 už asistovala aj kapitánka Ivana Jalčová. Po druhej operácii kolena bol jej návrat na palubovky otázny, ale stihla to ešte v tejto sezóne. Vo svojom úvodnom stretnutí po zotavení vybehla na ihrisko na dvanásť minút.

Túžila nastúpiť

"Hrala som po dlhom tréningovom výpadku, takže to, pochopiteľne, nebolo úplne ono. S trénerom sme sa však dohodli, že ak sa bude dať, pomôžem. Chcela som nastúpiť a prispieť aspoň trošku v dôležitých dueloch o zlato," konštatovala Ivana Jalčová. Koleno prvú zápasovú záťaž vydržalo, čo je povzbudivé. "Nehovorím, že to už necítim, veď koleno prešlo dvoma operáciami. Aj keď som teda nastúpila, nemôžem stále hovoriť, že som už za vodou. V sobotňajšom súboji som ešte po výpadku mala pomalšie nohy."

Veľa strácali

Košičanky sa v prvom stretnutí v Infiniti aréne potrápili viac, ako by asi aj ony samy čakali, ešte v poslednej štvrtine nebolo o víťazkách rozhodnuté. "Hrali sme zle, dopustili sme aj strašne veľa stratených lôpt. Toto musíme obmedziť."

Nejde o minúty

Nič by nemalo brániť, aby Jalčová do zápasu zasiahla i dnes. Trúfa si už aj na viacminútovú porciu, než v prvom stretnutí? "Tu nejde ani tak o minúty, možno po tejto stránke toho viac neodohrám. Hlavné je, aby bol môj výkon lepší a dúfam, že to tak aj bude. Aj za päť minút na ihrisku sa totiž dá družstvu pomôcť."

Neboja sa

Ružomberčanky povzbudené vyrovnanou partiou, ktorú dokázali odohrať v Košiciach, akiste budú pred vlastným publikom nabudené na víťazstvo. Liptáčky sa tým, napokon, ani netaja, žlto-modré teda nečaká nič ľahké. "Samozrejme, že Ružomberčanky nebudú tvrdiť, že idú prehrať, keď u nás podľahli len o deväť bodov. My sa ich však určite nebojíme, ideme tam v pozícii favorita a tú chceme potvrdiť. Určite pôjdeme za víťazstvom," odhodlane dodala Jalčová.

Súvisiace články