Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Jakubko uvažoval, že bude Navasa za brutálny atak žalovať

Martin Jakubko. Smola sa mu podchvíľou lepí na päty. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 11. feb 2013 o 23:00

Už niekoľko rokov čelí slovenský futbalový reprezentant Martin Jakubko zdravotným atakom.

Je obdivuhodné, ako sa dokázal popasovať s výpadkami a návratom na ihrisko po rekonvalescencii. Nehovoriac o tom, že po majstrovstvách sveta v JAR 2010 sa už zdalo, že končí v reprezentácii. Minulý týždeň sa znova chystal, že si oblečie štátny dres v dueli v Belgicku, ale zase zasiahla vyššia moc, ochorel a zostal mimo diania. Svoju bilanciu - 28 štartov a 6 gólov – si preto neobohatil.

PREŠOV. Tridsaťdvaročný útočník ruského klubu Amkar Perm bol znova skôr pod dohľadom lekárov než trénerov.

Pritom sa na zraz a stretnutie so spoluhráčmi po dlhšom čase tešil. „Veď naposledy som hral v reprezentácii pred niekoľkými mesiacmi proti doma proti Lichtenštajnsku,“ rozhovoril sa rodák z Chminianskej Novej Vsi a bývalý hráč Tatrana Prešov.

V spomínanom kvalifikačnom dueli, čo bol súčasťou boja o postup na majstrovstvá sveta 2014, strelil gól.

Škoda, že jeho návrat sa zasekol, lebo v ďalších jesenných súbojoch proti Lotyšsku, Grécku a Česku tiež chýbal.

Nie preto, že by mu poklesla forma, ale v lige utŕžil neobvyklé, ale o to nepríjemnejšie zranenie sánky, o čo sa postaral španielsky bek César Navas vo farbách Kazane po nevyberavom údere kolenom do hlavy. Za ten dostal trest a nezahral si v siedmich stretnutiach.

„Musel som sa podrobiť operácii v Bratislave, hoci pôvodne to nevyzeralo tak a vedel som, že sedem - osem týždňov budem bez futbalu. Bolelo to, strava v prvej fáze bola prispôsobená zraneniu, najčastejšie som mal na tanieri krupicovú kašu. Už som sa jej nadobro prejedol. Až neskôr pribudla mixovaná strava, zemiaková kaša, rizoto.“

Hoci pôvodne nepredpokladal, že by sa v minulom roku ešte vrátil na ihrisko, podarilo sa mu to a stihol záverečné kolo ruskej ligy so Samarou.

„Po deviatich týždňoch som odohral časť zápasu, druhý polčas, test dopadol dobre. Nemal som obavy, nedával som si podvedome pri súbojoch ruky na tvár. Keby som tak mal robiť a chrániť si všetky operované miesta na tele, tak by som musel byť stonožkou,“ pousmial sa M. Jakubko.

Dodal, že neuvažoval o nejakej prilbe na hlave. „Lekár mi povedal, že je tam niekoľko skrutiek aj platnička a sánka je pevnejšia než predtým.“

Reprezentácii aj klubu chce pomôcť

Fraktúra sánky spôsobená po strete s protihráčom, ktorý Jakubka inzultoval, keď po inom súboji kľačal na zemi a lopta už bola kdesi inde, rozvírila hladinu nielen u nás, ale aj za východnými hranicami.

„Uvažoval som i o civilnej žalobe, lebo to bol zákerný zákrok, úmyselný, nevyplynul zo zápalu v hre. Zlostilo ma, že ma obral o niekoľko ligových aj reprezentačných vystúpení a spôsobil mi značné problémy, aj finančného charakteru. Napokon po porade s právnikmi som od toho upustil. Zistil som, že by som sa dostal do bludného kruhu a výsledok by bol neistý. Navyše by som na to mohol dokonca doplatiť viac ja ako on. Čiže – narobil by som si viac problémov ako osohu. Na každé pojednávanie by som musel letieť do Kazane a súdne trovy by stáli veľký balík peňazí, nehovoriac o tom, že by sa to ťahalo rok, možno aj dva.“

O chrapúnstve Španiela svedčí i to, že sa priamo nekontaktoval s východniarom, aby sa mu ospravedlnil a jeho kajanie sa prostredníctvom médií si Martin vysvetlil po svojom: „Myslím si, že to aj tak napísal hovorca klubu, aby si to hráč vyžehlil u verejnosti a riadiaceho orgánu.“

Náš legionár sa už teší, že keď vyzdravie, bude naďalej platnou posilou klubu aj reprezentácie. Jeho góly totiž chýbajú tu i tam.

„V tomto roku som veľa toho dosiaľ neabsolvoval. Preto ma mrzí i ostatná absencia. V Perme zase záverečné súboje v minulom roku dopadli biedne a v tabuľke sme spadli dolu.“

Pri silvestrovskom prípitku si síce Martin Jakubko želal, aby mu už nič neskalilo radosť z futbalu, no zrejme si ešte osud povedal, že v nadeľovaní poriadnej porcie smoly stále neskončil.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.