Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Jakubany nevykročili za záchranou úspešne

Sportnet|Publikované 15. apr 2013 o 22:00

Futbalisti TJ Sokol Jakubany vstupovali do jarnej časti s odhodlaním zabojovať ešte o šiestoligovú miestenku.

JAKUBANY. Futbalisti TJ Sokol Jakubany vstupovali do jarnej časti s odhodlaním zabojovať ešte o šiestoligovú miestenku, prvý zápas im napriek tomu, že v tejto situácii je už pre nich každé zakopnutie viac ako kritické, nevyšiel podľa predstáv a na pôde Gaboltova prehrali 1:3.

Nadviazali tak na jesennú šnúru prehier a keďže ich bezprostredný tabuľkový súper Chmiňany dokázal bodovať vďaka remíze 1:1 v domácom prostredí proti Župčanom, odstup medzi oboma celkami je momentálne päťbodový.

O všetkom podstatnom sa rozhodlo už v prvom polčase, v ktorom domáci naplno využili podporu vetra.

Hostia prečkali úvod stretnutia bez ujmy, ale v závere prvej polhodiny sa domáci futbalisti predsa len radovali, keď hlavičkou z bezprostrednej blízkosti otvorili skóre.

Po pár minútach využil Gaboltov chybu hosťujúcej obrany na zvýšenie náskoku a do prestávky po ďalšom brejku a vlastnom góle Dufalu bol rozdiel dokonca trojgólový. Druhý polčas využili hru s vetrom Jakubanci, pokusy Orechovského ani Nemerguta však neboli presné.

Hostia naďalej nezložili zbrane, Dziak trafil žrď a následne nevyužil ani pokutový kop.

Hráči TJ Sokol napokon boli za svoju snahu predsa odmenení, keď ich prvý presný zásah zaznamenal Ilčišák, ktorý zoči-voči domácemu gólmanovi nezaváhal.

Domáci svoju záverečnú tutovku nepremenili a tak do konca stretnutia už zostal stav nezmenený.

Marek Čopiak (hrajúci manažér TJ Sokol): "Zo zápasu, ktorý sa po známych peripetiách a odkladoch jednotlivých kôl pre nepriaznivé počasie hral na vcelku solídne pripravenom teréne, sme mohli vydolovať viac, pri troche šťastia sme mohli siahať aspoň po remíze. Bol to duel dvoch rozdielnych polčasov. Domáci svoje šance v prvom dejstve neomylne premieňali, k čomu sme im sčasti dopomohli aj my, minimálne dva góly boli z kategórie lacných, jeden sme si strelili dokonca vlastný. My sme, naopak, svoje šance zahadzovali, trafili sme žrď, nedali penaltu. Je to škoda, lebo, opakujem, remíza v tomto stretnutí nebola nedosiahnuteľná."

Gaboltov – Jakubany 3:1 (3:0). Gól za hostí: Ilčišák. TJ Sokol: M. Čopiak – Pardus, Dziak, Dufala, J. Čopiak – Orechovský (80. Čoma), Ščensný, Nemergut, Pribiš – Štempa (46. Vandžura), Ilčišák