Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Jakubanom nestačili k bodovému zisku ani tri góly

Sportnet|Publikované 21. aug 2012 o 22:00

V treťom kole sa predstavili Jakubany v stretnutí nováčikov na ihrisku v Chmiňanoch, odkiaľ však odišli s potupnou prehrou.ST. ĽUBOVŇA. V stretnutí doplatili predovšetkým na hrubé chyby v defenzívnej činnosti, z ktorých by sa mali zverenci kouča Martina Dufalu pre nastávajúce účinkovanie v súťaži asi čím skôr poučiť.

Tie sa navyše prejavili už v prvých dvoch dueloch, kedy mužstvo ťahalo tiež za kratší koniec.

Tento závažný problém následne zapríčinil veľmi nepríjemné postavenie na samom dne tabuľky, odkiaľ by sa mužstvo dozaista chcelo čím skôr odraziť.

Za zamyslenie však stojí fakt, že v tomto súboji nestačili mužstvu k zisku čo i len jediného bodu ani tri góly v sieti súpera.

Tieto negatíva vo výraznej miere momentálne trápia aj spomínaného kormidelníka, ktorý si takýto nováčikovský vstup svojho tímu určite vôbec nepredstavoval.

„Všetkých nás môže veľmi mrzieť, že po optimistických očakávaniach do súťaže, ktorú sme v podstate ani nepoznali, sme sa v nej doposiaľ takmer vôbec nepresadili. Najväčšiu príčinu tentoraz môžem vidieť v hernom výpadku niekoľkých hráčov, ktoré sa taktiež veľmi viditeľne prejavilo na množstve inkasovaných gólov. Treba si pritom uvedomiť, že ak chce kolektív v dueli uspieť, výkonnostne musia zabrať všetci hráči a nie len niekoľko poctivých jednotlivcov. Domácim sa podarilo vyťažiť z minima maximum, keď o ich gólovej úrode rozhodli predovšetkým naše hrubé chyby v defenzívnej činnosti po nedostupovaní súperových hráčov. Musím dodať, že taktiež sme doplatili na nevyužité šance, pričom hostiteľom sa v koncovke poľahky darilo. Stretnutiu síce nechýbalo korenie vo finálnej fáze, no na druhej strane si myslím, že na ihrisku prevládala skôr obojstranná bojovnosť ako kvalitná hra, ktorá by povzniesla úroveň futbalu omnoho viac. Na našej prehre sa naviac podpísal fakt, že do každého zápasu sme prakticky nastúpili s inou zostavou. Jednou z príčin je aj to, že po zodpovednom prístupe k tréningovým jednotkám sa na majstrovské stretnutie niektorí hráči nečakane nedostavia. Keďže súťaž je zatiaľ len na začiatku ostáva nám iba pevne veriť, že naše mužstvo sa konečne spamätá a dočkáme sa prvých dôležitých bodov, ktoré by mohli byť určite odrazovým mostíkom do nastávajúcich stretnutí. Ak chceme uspieť konečne v najbližšom domácom dueli, v ktorom privítame nepríjemný Gaboltov, musíme jednoznačne zlepšiť prístup k svojim povinnostiam nielen na ihrisku, ale aj mimo neho.“

ico

Fakty

Chmiňany – Jakubany 7:3 (5:2)

Góly: Kaleja 4 ( 1 z 11m), Rom. Bendík, Rud. Bendík, Kaščák – M. Rybovič, M. Grajzinger, J. Dziak
ČK: Lesník (Chmiňany)
JAKUBANY: S. Regrút – Ján Kolčák, J. Dziak, M. Dufala, M. Mačuga – M. Katrenič, T. Nemergut, M. Orechovský (Š. Pribiš), J. Varchola (J. Čoma) – M. Rybovič (Jozef Kolčák), M. Grajzinger

mcd

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.