Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jakub Krupa najdrahšia Chmeliarova kúpa

Sportnet|Publikované 2. sep 2008 o 22:00

Do sezóny mal majster z prešovskej Tatran handball arény vstúpiť s trojicou brankárov Meluš, Bakša, Kaminský. Keďže však Bakša tesne pred začiatkom

prípravy sa vzdal aktívnej činnosti, v Tatrane Prešov vystal vážny problém. Ten sa ešte väčšmi zauzlil po Melušovom zranení a následnej operácii kolena.

PREŠOV. Vedenie klubu okamžite reagovalo hľadalo náhradu. Lenže nájsť adekvátnu na prahu začínajúceho prípravného obdobia nie je vôbec jednoduché. V hľadáčiku sa objavil bývalý karvinský gólman Marijanovič. Ten ale dal prednosť Španielsku. Nuž a Putera pôsobiaci v Nemecku, sa predbežne sľúbil až od budúcej sezóny.

Takmer neriešiteľný problém

"Dušan Bakša nás postavil pred takmer neriešiteľný problém," tvrdí majiteľ Tatranu Prešov Miloslav Chmeliar. "Dodnes nepoznám príčiny jeho náhleho rozhodnutia. Stalo sa, no ja dúfam, že ešte budem mať príležitosť poďakovať mu za to, čo pre Tatran Bakša urobil. Lenže, všetci gólmani, ktorí by prichádzali do úvahy ako náhrada, mali už uzatvorené zmluvy. Začali sme teda intenzívne hľadať. Do úvahy ešte pripadal aj Marijanovič, ktorý síce v Španielsku chytá, no tamojšie prostredie mu nesadlo a rád by sa vrátil. Druhý z najvážnejších adeptov bol Jakub Krupa z HC Gumárny Zubří. Ďalší, ktorý by z českých gólmanov pripadal do úvahy, bol Karvinčan Tomáš Mrkva. Oslovili sme oboch Čechov. Mrkva sa poďakoval, pretože začal v Ostrave študovať na vysokej škole."

Horúci kandidáti

V hre teda ostal najhorúcejším kandidátom na prešovský dres Jakub Krupa, člen širšieho kádra českej hádzanárskej reprezentácie. "Aj on bol však zmluvne viazaný. Odstupné za Marijanoviča, či Krupu by bolo zhruba na rovnakej úrovni. Tréner Trtík sa však rozhodol pre českého reprezentanta. Dvadsaťtriročný, 199 cm vysoký a 99 kg vážiaci J. Krupa má prednosť v zakladaní rýchlych protiútokov. Podobne ako predtým u nás V. Bražnik. Skrátka je to talentovaný a perspektívny brankár." V Zubří sa ale netaja útokom na český majstrovský titul. Strata brankára by bola pre nich citeľným oslabením. "Samozrejme, tomu zodpovedali aj ich požiadavky za odstupné. Uznávam, sú primerané ich ambíciám i začiatku sezóny. Na konečnej čiastke sme sa dlhšie dojednávali. Nakoniec ale na ich podmienky pristúpili. Tým pádom včera sa už J. Krupa v spoločnosti manažéra R. Hansela sťahoval do Prešova."

Jednotka za sedemmiestnu sumu

Pre nového brankára má majiteľ klubu pripravený dvojizbový byt. Dnes by sa mal zapojiť do prípravy s mužstvom. Aj keď M. Chmeliar o čiastkach za hráčov nerád konkrétne hovorí, na margo príchodu J. Krupu čosi predsa len prezradil. "Presnú sumu ani teraz nepoviem. Ide však o sedemmiestnu čiastku v českých korunách, doteraz najvyššiu, akú Tatran za hráča zaplatil. Dohoda je taká, že s Krupom by sme uzatvorili päťročný kontrakt," dodal M. Chmeliar na margo najdrahšej hráčskej kúpy. Momentálne už Prešovčania robia na tom, aby prestupovú čiastku vyplatili, zariadili potom potrebné formality tak, žeby s novým brankárom už vyrukovali v sobotňajšej premiére slovenskej extraligy v Bardejove. Ako ešte majiteľ prešovského hádzanárskeho klubu povedal, s Jakubom Krupom v Tatrane rátajú na post brankárskej jednotky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.