Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Jakub Furman - futbalový reprezentant Slovenska do 15 rokov

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Spišskonovoveskí futbal sa dočkal reprezentanta. Je ním Jakub Furman (na snímke) narodený 23. januára 1988. Aké boli vaše

Spišská Nová Ves - Spišskonovoveskí futbal sa dočkal reprezentanta. Je ním Jakub Furman (na snímke) narodený 23. januára 1988.

Aké boli vaše futbalové začiatky?

"K futbalu ma priviedol otec, ktorého zásluhou som sa dostal do prípravky v ZŠ Nejedlého, kde vtedy pôsobil skúsený futbalový odborník a kvalitný tréner Eduard Kessel. Postupne som prešiel všetkými žiackymi kategóriami. Teraz som žiakom 9. ročníka a chcem sa aj touto cestou poďakovať nášmu riaditeľovi Petrovi Ivanovi za vytvorené podmienky na tejto škole pre futbal."

Športová trieda, ktorú Jakub navštevuje sa skladá z futbalistov a volejbalistiek.

"S predmetom mám rád slovenský jazyk, zemepis, anglický jazyk. Naopak, nemám istotu na hodinách matematiky a chémie. Po ukončení základnej školy chcem ísť na strojnícku priemyslovku."

Momentálne oblieka J. Furman dres FK VTJ Spišská Nová Ves v I. lige žiakov, kde ho vedie skúsený tréner Oliver Čík. Stosedemdesiatpäť centimetrový urastený stredový hráč neunikol pozornosti svojimi výkonmi regionálnym trénerom VsFZ a najvyššia pocta prišla v podobe pozvánky do reprezentácie Slovenska pätnásťročných.

"V dňoch 3. až 6. októbra má tréner reprezentácie Ján Greguš nominoval na dve medzištátne stretnutia do Poľska. Veľmi si túto poctu vážim a urobím všetko preto, aby pozvánka na moje meno prišla aj v jarnej sezóne," uviedol Jakub Furman.

V prvom zápase Slovensko remizovalo s Poľskom 2:2. Jakub odohral 70 minút. Druhé stretnutie naši mladí reprezentanti prehrali 2:3, odchovanec spišskonovoveského futbalu bol na ihrisku štyridsať minút.

Aké zážitky máte z pôsobenia v reprezentácii?

"Prekvapením pre mňa boli kvalitné tréningy zamerané na dynamiku a rýchlosť. Dlho v pamäti mi zostane aj sledovanie pohárového stretnutia v Žiline medzi Matadorom Púchov a Bordeeux."

Jakub Furman pozorne sleduje aj Ligu majstrov, kde sa mu najviac páči jeho veľký vzor Roberto Carlos z Realu Madrid. Zo slovenských futbalistov púta jeho pozornosť Vladimír Janočko.

"Mojím snom je raz obliekať ligový dres, možno aj v zahraničí. Ešte som mladý hráč, na ktorého čaká tvrdá drina na ihrisku.

Pochádzam z rodu, ktorý má silný koreň. Pradedo sa dožil 100 rokov, dedo je po sedemdesiatke stále aktívny, verím, že zdravie tak dôležitý faktor pre futbalistu, vydrží aj mne a sny sa stanú skutočnosťou," skonštatoval mladý futbalista, ktorý okrem práce s počítačom a čítania futbalových časopisov sa venuje aj doplnkovým športom - cyklistika, lyžovanie, hokej, šach a má rád rockovú hudbu.

Okúsili ste reprezentačný chlebík, ale vráťme sa do metropoly Spiša, aké máte podmienky na športovú prípravu?

"Máme dobrého učiteľa Bartolomeja Ogurčáka a skúseného trénera Olivera Číka. V škole je všetko v poriadku, viac ma trápi nedostatok kvalitných tréningových plôch na štadióne FK VTJ Spišská Nová Ves. Verím však, že sa to raz zlepší, pretože európsky futbalový vlak nám uteká veľkou rýchlosťou dopredu a my stále prešľapujeme na mieste," dodal na záver Jakub Furman.

Želáme mladému reprezentantovi Slovenska do 15 rokov Jakubovi Furamnovi, aby jeho športová forma gradovala, obchádzali ho zranenia a nakoniec mu prajeme čo najúspešnejšiu futbalovú kariéru, ktorú má pred sebou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.