Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jakub Bucki: Každý hráč cíti zodpovednosť za výsledok

Vládne štatistikám. Poľský legionár Jakub Bucki. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 30. okt 2013 o 23:00

Poľský legionár začína napĺňať očakávania, ktoré do neho Svidníčania pri angažovaní vkladali.

Poľský legionár Jakub Bucki začína napĺňať očakávania, ktoré do neho Svidníčania pri angažovaní vkladali. Vládne klubovým štatistikám a mužstvo potiahol aj proti Myjave.

SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník privítali v poslednom kole dovtedy nezdolaný Spartak VKP Myjava. Domáci chceli nechať výsledkom a výkonom zabudnúť na predchádzajúce vystúpenie v Prešove, čo sa im od druhého setu podarilo suverénnym spôsobom.

Myjavčania ťažili v prvom sete z riskantného servisu, ktorý súperovi spôsoboval na príjme problém.

Tento scenár však už v ďalšom priebehu neplatil. Opraty duelu chytili pevne do rúk zverenci trénera Petra Kalného. Sami začali dominovať na podaní a keď k tomu pridali kombináciu koncentrácie s istotou v ostatných herných činnostiach, vyhrali 3:1 (-18, 19, 15, 19).

„Zápas sme začali veľmi slabo a studená sprcha nám dala najavo, že takýmto spôsobom nevyhráme. Verili sme však vo vlastné sily a vývoj sa nám podarilo otočiť. Myslím si, že rozhodujúcimi faktormi boli bojovnosť a nasadenie. Vedeli sme, že to bude náročné stretnutie, navyše sme sa chceli revanšovať za prehru s Prešovom. Motiváciu sme teda mali vysokú a o to viac som rád, že tri body ostali doma,“ konštatoval univerzál Jakub Bucki.

Líder štatistík

Poľský legionár, ktorý si PlusLigu zahral v Jadare Radom, prišiel do Svidníka z KPS Siedlce a hoci v 1. kole pre administratívne prieťahy nenastúpil, v ďalších zápasoch už patril medzi lídrov tímu. Proti Komárnu (24), Prešovu (17) a Myjave (20) ovládol štatistiky Slávie. Práve jeho vysoká percentuálna úspešnosť v útoku (62 %) bola v dueli so Spartakom jedným z hlavných pilierov víťazstva.

„Proti Myjave som sa cítil na ihrisku veľmi dobre. Po každom zápase však myslím na to, ako by som sa ešte mohol ďalej zlepšovať, čím by som mužstvu pomohol k naplneniu vysokých klubových cieľov,“ komentoval svoje výkony sympatický Poliak.

Motiváciou tlak

V rozhovore pred začiatkom aktuálnej sezóny P. Kalný poznamenal, že práve hráči z Poľska, ktoré patrí medzi svetové volejbalové veľmoci, prinášajú na Slovensko novú kvalitu a sú oživením domácej scény.

J. Bucki začínal s basketbalom, ale neskôr si ho všimol jeden volejbalový tréner a už ostal pri tomto športe. Z postu blokára prešiel vďaka skokanským parametrom na pozíciu univerzála a svoj potenciál potvrdzuje aj vo Svidníku.

„Každý hráč cíti zodpovednosť za výsledok, preto sa to netýka iba legionárov. Tlaku okolia sa nebojím, práve naopak, motivuje ma do ďalšej práce. Viem, že veľa ľudí odo mňa veľa očakáva a práve z toho dôvodu sa im chcem odvďačiť skvelými výkonmi,“ zdôraznil J. Bucki.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.