Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Jágr zvládol pittsburské bučanie s úsmevom

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|31. dec 2011 o 18:38

Do mesta prišiel verejný nepriateľ číslo jeden. Takto jednoznačne sa dali rozlúštiť odkazy, ktoré sprevádzali zápas hokejistov Pittsburghu a Philadelphie. Do Pittsburghu sa vrátil Jaromír Jágr.

Útočník, ktorý je vo väčšine klubových rekordov Penguins na druhom mieste a v štatistike +/- je dokonca najlepší v histórii. A že kedysi tento Čech pomohol k dvom triumfom v Stanley Cupu? Toto všetko sú momentálne pre fanúšikov Pittsburghu nepodstatné detaily.

Pre fanúšikov, ktorí pri každom dotyku Jágra s pukom nahlas a výrazne bučali, bolo rozhodujúce, že do ich mesta dorazil v drese Flyers. Teda tímu, ktorý nenávidia. A teraz rovnako urputne nenávidia i Jágra, ktorý v lete podľa nich dal prednosť nepriateľovi.

"Ja som ale žiadne bučanie nepočul. Myslím, že na mňa kričali I love youuuuu," smial sa Jágr po zápase.

Dôvodov k úsmevu mal rozhodne viac než priaznivci Pittsburghu. Philadelphia vyhrala 4:2 a Jágr sa na tom podieľal jednou trefou. "Som rád, že to bol jeden z mojich krajších gólov," povedal o svojom 12. góle sezóny.

Najlepšie momenty zápasu Philadelphie s Pittsburghom

Zradil ako generál Arnold

"Ešte že to nebolo nohou, zadkom alebo nejakou dorážkou. V tomto zápase ale predsa nešlo o mňa. Fanúšikovia by sa nemali starať o štyridsaťročného chlapa," vyhlásil so svojím typickým šibalským úsmevom.

Ale oni sa starali. Mnohí z nich ukazovali Jágrovi prostredník, mnohí si so sebou priniesli transparent. Jeden prirovnal útočníka Philadelphie k Benedictovi Arnoldovi - teda k americkému generálovi, ktorý počas vojny za nezávislosť zbehol k Britom. V zámorí nie je snáď silnejší symbol zrady.

Jágr si z toho ale veľa nerobil. Už je na podobné prijatie u publika zvyknutý. Pred týždňom ho na ľade New Yorku Rangers, ďalšieho bývalého klubu, tiež nevítali práve s otvorenou náručou. A ovácií sa už rozhodne nedočká vo Washingtone.

Najbližšie k bráne

68-ka to má jednoducho proti svojim bývalým klubom ťažké, pamäť fanúšikov je v tomto asi dosť krátka.Jeho zásluhy a dôležité góly sú zabudnuté. Vo Washingtone by ste dokonca na štadióne nenašli jedinú jeho fotku.

Je však pravda, že sa Jágr v priebehu rokov mení. Kedysi by ste ho vo vlastnej tretine hľadali márne. Včera zabránil tesne pred bránkou Flyers v skórovaní Jamesovi Nealovi tým, že mu nadvihol hokejku. Útočník Penguins by inak strieľal do prázdnej brány.

"To bol najlepší moment mojej kariéry. Ešte nikdy som nebol tak blízko svojej vlastnej bránky. Zapamätajte si to, keď budete hlasovať o najlepšie brániaceho útočníka NHL." doberal si Jágr novinárov.

Súvisiace články