Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Jágr zažil najhorší týždeň v kariére, v lete zrejme odíde z Pittsburghu

TASR|3. máj 2001 o 13:29

Pittsburgh 3. mája (TASR) - Český hokejový idol v zámorskej NHL Jaromír Jágr prežil podľa vlastných slov najhorší týždeň vo svojej kariére. Olympijský víťaz z Nagana a krídelník Pittsburghu síce nastúpil napriek nedoliečenému zraneniu na štvrtý zápas séri


e play off proti "Šatanovmu" Buffalu, tučniaci však prehrali 2:5. Pre Jágra môžu byť už najbližšie dva zápasy série posledné v drese Penquins, pretože v lete končí zmluva viacerým hráčom z tímu, vrátane útočníkov Alexeja Kovaľova a Martina Straku, ktorí figurovali po základnej časti medzi desiatimi najproduktívnejšími hráčmi NHL.

"Horšie to už azda ani nemohlo byť. Prežil som najhorší tyždeň v mojej kariére. Som na dne, takže už možem ísť len hore," povedal Jágr pre mediálny gigant ESPN, ktorému niekoľkokrát potvrdil infomráciu o jeho možnom letnom prestupe. Český ofenzívny útočník nastúpil napriek nedoliečenému zraneniu ramena na spomínaný štvrtý zápas, do štatistiky si však zapísal len jednu asistenciu.

"S vedením puku problémy nemám, no pri streľbe cítim bolesť," vysvetloval Jágr, ktorý sa stal nedávno terčom nečakanej verejnej kritiky zo strany svojho ochrancu, spoluhráča a majiteľa klubu v jednej osobe - Maria Lemieuxa.

"Mario je náš vodca, majiteľ klubu a on povedal, že ak chceme postúpiť do finále Jaromír Jágr musí hrať lepšie. Môžete to brať ako kompliment, alebo inak, no Mario nebol spokojný so spôsobom akým som hral. Možno som nehral podľa jeho očakávaní, no nesúhlasím s tým, že by som na ľade tvrdo nemakal."

Súvisiace články