Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Jágr sa teší na spoluprácu s Bondrom

TASR|13. júl 2001 o 14:48

New York 13. júla (TASR) - Český hokejový útočník a bývalý kapitán tímu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins Jaromír Jágr, ktorý sa stal v stredu novou ...

New York 13. júla (TASR) - Český hokejový útočník a bývalý kapitán tímu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins Jaromír Jágr, ktorý sa stal v stredu novou posilou Washingtonu Capitals, sa už vraj teší na spoluprácu so Slovákom Petrom Bondrom v novom tíme.

"Je to pre mňa veľmi vzrušujúce byť v jednom mužstve s Petrom. Škoda len, že hráme na tom istom poste a nenastúpim s ním v útoku. Na presilovkách by to však mohlo fungovať. Peter je vynikajúci strelec," uviedol na Bondrovu adresu päťnásobný najproduktívnejší hokejista NHL.

Na otázku, či sa od prestupu rozprával s vlastníkom tučniakov Mariom Lemieuxom, Jágr odpovedal: "Zavolal mi. Povedal mi, že je to obchod. Všetko je to o biznise. Mám však pre to pochopenie. Ak nie ste dostatočne dobrý, tak vás nechajú ísť. A možno pomôžete zase nejakému inému tímu".

Český útočník vraj bude na Pittsburgh spomínať v dobrom. "Myslím si, že som v Pittsburghu vykonal dobrú prácu a mám na to množstvo pekných spomienok. Fanúsikovia boli skvelí. Oni zo mňa urobili hráča, akým som teraz. Amerika ho zo mňa urobila. Pre hráča je vždy ľahšie, keď cíti obrovskú podporu fanúšikov. Čím viac ľudí obľubuje moju hru, tým lepší chcem byť. V Československu som tento pocit nemal".

Jágr opísal aj svoje dojmy krátko po tom, čo sa dozvedel názov svojho nového pôsobiska. "Prvé, čo mi generálny manažér Craig Patrick povedal, bolo, že to nie je Rangers. S napätím som čakal, kto to bude. Keď mi oznámil, že je to Washington, bol som šokovaný. Po chvíli premýšľania o novom tíme a všetkých rozhovorch s generálnymi manažérmi a vlastníkmi klubov som nadobudol dobrý pocit. Cítil som, že ma vo Washingtine chcú. Je to skvelé ísť niekam, kde ste vítaný".

Na otázku, či by chcel byť v novom tíme kapitánom, odpovedal Jágr vyhýbavo. "Budem rešpektovať rozhodnutie trénerov. Som teraz ich zverencom a urobím všetko, čo odo mňa budú chcieť," povedal.

Súvisiace články