Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Jágr podľa agenta zostane v NHL, veľký záujem má aj Lev

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|10. jún 2013 o 10:50

Petr Svoboda si myslí, že česká legenda môže hrať v NHL, dokedy bude chcieť.

Dvadsaťjeden rokov trvalo, kým si znovu môže zabojovať vo finálovej sérii. Jaromír Jágr sa dočkal v drese Bostonu. Pritom všetko mohlo byť inak, keď si za svoj vyvolený klub vybral pred sezónou Dallas, ktorý ani nepostúpil do play off.

Prišla však výmena do Bruins a všetko je inak. Jágr síce v "medveďom" drese v play off bodovo nežiari, ale prístupom sa zaradil medzi lídrov.

"Spraví presne to, čo od neho očakávate a na nič sa nevyhovára," hovoril tréner Claude Julien. "Je to budúci člen Siene slávy a pritom mu vôbec nerobí problém pracovať pre tím. Skvele bráni a získava dôležité puky," dodal center Patrice Bergeron.

Noviny sú plné Jágra

Český veterán sa len usmieva. Už stihol sám seba prirovnať k dedkovi, ktorý sa zabáva hokejom. "Brániť je ľahšie ako strieľať góly. Pred rokmi by som v konferenčnom finále možno strelil päť, šesť gólov, ale v obrane by som veľmi nepomohol. Mal by som tam voľnosť, ale je rok 2013 a veci sa majú inak," povedal Jágr Boston Herald.

Po stránke prípravy je na seba stále tvrdý. Aj po treťom zápase konferenčného finále s Pittsburghom, ktorý rozhodol až v druhom predĺžení Bergeron, si dával individuálny tréning.

V Bostone ho chvália napriek tomu, že v play off ešte nestrelil zo 45 striel gól. "Stačí si otvoriť noviny. Sú plné Jágra," hovoril s úsmevom pre isport.cz hráčov agent Petr Svoboda.

Ponúk bude mať dosť

Strelec zlatého olympijského gólu z Nagana je presvedčený, že aj po tejto sezóne ho zahrnú tímy NHL s ponukami pre Jágra. "Kdekoľvek v poslednom čase prišiel, tak tím pozdvihol. Myslím si, že si ho Boston bude chcieť udržať."

Svoboda dementoval informácie, že o legendárneho útočníka by mal opäť záujem aj Pittsburgh, ktorý prehral konferenčné finále s Bruins až prekvapujúco jasne.

Naopak potvrdil, že Jágra by chcel do tímu bohatý český klub Lev Praha. "Záujem z KHL určite bol, ale teraz je Jarda hráč Bostonu, bodka."

Podľa Svobodu môže štyridsaťjedenročný krídelník v NHL zostať, dokedy chce. Tvrdou prípravou sa udržuje v kondícii, ktorú má ako tridsaťroční hráči.

Súvisiace články