Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Jágr ostáva v NHL, je blízko dohody s Devils

Jaromír Jágr v poslednej sezóne neuspel s Bostonom vo finále NHL. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|20. júl 2013 o 23:10

Legendárny krídelník si zrejme vyskúša dres siedmeho tímu najlepšej hokejovej ligy.

BRATISLAVA. To, o čom sa špekulovalo posledné dni, sa nakoniec stane skutočnosťou. Jaromír Jágr sa údajne upíše New Jersey Devils. Ako prvá priniesla informáciu televízia Nova a potvrdila ju aj CBSsports.

Česká legenda sľúbila svojim fanúšikom, že meno nového klubu zverejní na facebooku v stredu, ale nakoniec sa informácia potvrdili až cez víkend.

Meno rodáka z Kladna sa po sezóne spájalo s viacerými klubmi. Jeho agent Petr Svoboda dokonca tvrdil, že v hre bolo až šestnásť tímov profiligy. Postupne sa však zoznam zužoval.

Naposledy sa spomínala trojica New Jersey, New York Rangers a Philadelphia. Vo Flyers by boli veľmi radi, keby českého krídelníka znova získali, podobne ako pred dvoma rokmi, keď klub pozdvihol. Známy tím však nemá na Jágra dostatok financií a musel by niekoho zo zostavy vymeniť. Preto napovedá všetko pre Devils.

"New Jersey potrebovalo veľkého hráča, ktorý vie udržať puk a strieľať góly. Preto je voľba Jágra logická, aj keď už to nie je taký strelec, akým býval v mladších rokoch," píše CBSsports.

V tíme Jágr doplní trojicu českých hokejistov Patrik Eliáš, Rostislav Olesz a Marek Židlický.

"Myslím si, že keď si Jarda zvykne na náš štýl, tak môže zapadnúť. Asi však môže zabudnúť na obľúbené individuálne tréningy. Tu sa podobné veci nepovoľujú," hovoril pred pár dňami idnes.cz Eliáš, ktorý je ikonou Devils už sedemnásť sezón.

Jeho slová rád opakuje aj manažér New Jersey Lou Lamoriello, ktorý hovorí do médií hlavne o tom, že nič nie je viac ako tím a za svojimi slovami si tvrdo stojí. Pri mužstve je už 26 rokov a trikrát ho priviedol k Stanleyho poháru. V zostave vyžaduje disciplínu. Samozrejmosťou je jeho krátky zostrih a oholená tvár.

Bude zaujímavé sledovať, s akým číslom Jágr začne sezónu, ak sa upíše Devils, lebo Lamoriello nepovoľuje hráčom vyššie čísla ako 30 z úcty k Martinovi Brodeurovi. Tiež to zdôvodňuje tým, že nemá rád extravaganciu. Ťažko si však niekto predstaví Jágra bez ikonickej šesťdesiatosmičky, s ktorou hrá takmer celú kariéru.

Súvisiace články