Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Jágr: Hertl mojím nástupcom? Dvaja už neuspeli

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|25. nov 2013 o 15:35

Najproduktívnejší nováčik NHL si nemyslí, že sa niekedy môže vyrovnať Jaromírovi Jágrovi.

Čech Tomáš Hertl šokoval NHL už vo svojich prvých zápasoch, keď sa na úplnom začiatku sezóny dostal na čelo bodovania. Postupne sa jeho produktivita znížila, ale stále si udržuje výborné čísla.

V produktivite nováčikov je suverénne prvý. S dvanástimi gólmi je najlepším strelcom spomedzi Čechov a má osemnásť bodov podobne ako Jaromír Jágr, s ktorým ho dlhšiu dobu zrovnávajú.

Veľa robí súhra s Thorntonom

„Je to veľmi dobrý hráč, o tom niet pochýb. V Európe je množstvo skvelých hráčov. Keď však prídu do Ameriky, často majú problémy s tvrdou hrou. Hertlovi veľmi pomohlo, že hrával v O2 Aréne v drese Slavie Praha, kde je klzisko podobne úzke ako v NHL,“ povedal isport.cz Jágr.

Mladíkovi podľa legendárneho krídelníka pomohlo aj to, že v San Jose našiel spriaznené duše. „Beriem to zo svojho pohľadu. Tomáš sa môže veľa naučiť od Joa Thorntona, podobne ako som sa ja učil od Maria Lemieuxa.“

Porovnávanie s Jágrom už stálo devätnásťročného mladíka aj viacero podryvačných poznámok od spoluhráčov v Sharks. Najmä vtedy, keď sa k nim dostali fotky Hertla s vidlami na statku, ktoré ho znázorňovali s priateľkou podobne ako pre rokmi Jágra.

„Vypočul som si za to svoje, stále si zo mňa uťahovali. Najviac odo mňa chceli, aby som salutoval po góloch podobne. Ale vykúpil som sa tristo dolármi,“ hovoril Hertl isport.cz.

S Jágrom sa nechce porovnávať

Jágr si nie je istý, či mladík niekedy dosiahne jeho čísla. „Za posledných dvadsaťpäť rokov je to už tretí kandidát. Dvom predtým sa to nepodarilo,“ povedal štyridsaťjedenročný rodák z Kladna. Naposledy k legende prirovnávali české médiá Michaela Frolíka, ktorý získal minulú sezónu Stanleyho pohár s Chicagom a teraz hrá za Winnipeg.

Samotný Hertl porovnávanie so svojim vzorom odmieta. „Síce mám v hre niektoré podobné prvky ako Jarda, ale ja veľmi dobre viem, že sa mu v živote nevyrovnám. To som povedal aj spoluhráčom v Sharks. To nie je možné. On je hokejovo úplne inde.“

Súvisiace články