Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Jágr dnes v Žiline

Sportnet|23. aug 2001 o 07:07

ŽILINA - Po dvoch rokoch zavíta na Slovensko opäť ako hráč slávny český hokejista Jaromír Jágr. Spolu so svojím Jágr Teamom odohrá dnes o 18.00 h na žilinskom zimnom štadióne benefičný exhibičný zápas proti miestnemu nováčikovi slovenskej Extraligy MsHK .

ŽILINA - Po dvoch rokoch zavíta na Slovensko opäť ako hráč slávny český hokejista Jaromír Jágr. Spolu so svojím Jágr Teamom odohrá dnes o 18.00 h na žilinskom zimnom štadióne benefičný exhibičný zápas proti miestnemu nováčikovi slovenskej Extraligy MsHK Žilina. Naposledy hral Jágr Team na Slovensku v roku 1999, keď sa v Poprade stretol s výberom slovenských hviezd.

S jedným z najlepších hokejistov na svete Jaromírom Jágrom a jeho spoluhráčmi sa fanúšikovia pod Dubňom môžu stretnúť už pred samotným stretnutím. Na Mariánskom námestí bude popoludní prebiehať kultúrny program a autogramiáda s hráčmi. Samotná exhibícia sa začne laserovou šou, úvodné buly vhodí známy český komik Bolek Polívka, cez prestávky budú žrebovať vstupenky (cenami sú dva motocykle). Podľa posledných informácií nastúpi Jágr Team s najväčšími hviezdami. Jeho súpera, nováčika hokejovej Extraligy, nakoniec neposilní pätica Slovákov z NHL (organizátori túžili po Bondrovi, Pállfym, Šatanovi, Chárovi a Demitrovi), lebo oslovení hráči už majú iný program. O stretnutie, ktorého výťažok pôjde na charitatívne účely, je veľký záujem. „Do dnešného dňa sa predalo okolo 3,5-tisíca vstupeniek (cena jednej je 350 Sk), no verím, že budeme mať plný štadión,“ povedal hlavný organizátor Miroslav Kanka. Kapacita žilinského štadióna, na ktorom inštalovali nové sedadlá, je 6100 miest. Inak, Jágrova priateľka a rodená Žilinčanka Andrea Verešová bude určite svojmu milému stískať palce v hľadisku.

Žilinskí hokejisti majú tento týždeň extrémne náročný. Od stredy do soboty sú jedným zo šiestich účastníkov Tatranského pohára. „Vo štvrtok máme na turnaji voľno, nuž po prvom stretnutí sa môžeme presunúť naspäť do Žiliny a odohrať tu zápas proti Jágr Teamu. V piatok sa potom vrátime pod Tatry dokončiť turnaj, ktorý vyvrcholí v sobotu zápasmi o umiestnenie,“ povedal žilinský asistent trénera Jozef Bukovinský. (sita)

Súvisiace články