Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Jágr chce z Pittsburghu každopádne odísť, svadbu s Verešovou ešte nechystá

TASR|27. jún 2001 o 12:26

Praha 27. júna (TASR) - Český kapitán zámorského hokejového tímu NHL Pittsburghu Penguins Jaromír Jágr na utorňajšej tlačovej besede vo svojom športovom bare v Prahe opäť potvrdil, že každopádne chce svoje 11-ročné pôsobisko opustiť a ďalšie víťazstvo

jaromír jágr

v individuálnej produktivite dosiahnuť v inom klube. Najžiarivejšia hviezda súčasnej NHL však zatiaľ neplánuje meniť rodinný stav a úvahy o jeho svadbe so slovenskou modelkou Andreou Verešovou považuje za predčasné.

"Moja výmena do iného klubu bude prospešná pre obe strany, pre mňa i pre klub," skonštatoval český fenomén a pokračoval: "Klub bude môcť peniaze, ktoré by inak pohltila moja výplata, použiť na zmluvy s ďalšími kľúčovými hráčmi a ja dúfam, že v novom klube nájdem inšpiráciu." Najvážnejším kandidátom na nového zamestnávateľa hráča s ročným platom vyše 10 miliónov dolárov je New York Rangers, už dávnejšie jazdcom v špekuláciách zámorských odborníkov sekunduje Los Angeles Lakers a myšlienky o kontrakte s Jágrom najnovšie nevyvrátili ani Dallas Stars. "Uplynulá sezóna nebola pre mňa dobrá. Samozrejme, že som vyhral kanadské bodovanie, ale k výkonom som dosť kritický. Budúci klub si vyberať nemôžem," vyhlásil 29-ročný hokejista, svoje želanie prezradiť odmietol.

Jeho spoluhráča z mužstva tučniakov Martina Straku čaká cez leto svadba, Jágra však životný krok dobrého priateľa podľa jeho slov neinšpiroval. "Martin chodí so svojou priateľkou už 5 alebo 6 rokov. Ja osobne svadbu nepovažujem za múdre rozhodnutie. Navyše Andrea ešte stále študuje a chce pokračovať v modelingovej kariére. Myslím, že každý človek to pocíti, keď má uskutočniť také dôležité rozhodnutie," vysvetlil päťnásobný víťaz Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča ligy.

br ph

Súvisiace články