Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Jágr a Roenick dostali povolenie rokovať o prestupoch

TASR|29. jún 2001 o 11:38

Pittsburgh/Phoenix 29. júna (TASR) - Rovnako ako Pittsburgh Penguins Jaromírovi Jágrovi aj Phoenix Coyotes povolili Jeremymu Roenickovi ...

Pittsburgh/Phoenix 29. júna (TASR) - Rovnako ako Pittsburgh Penguins Jaromírovi Jágrovi aj Phoenix Coyotes povolili Jeremymu Roenickovi začať oficiálne rokovania o prestupoch s ďaľšími klubmi NHL.

V prípade českej hviezdy dostal jeho agent Mike Barnett schválenie rokovať s NY Rangers a ešte jedným tímom, pravdepodobne Dallasom Stars. Jeden z najbohatších klubov zámorskej súťaže, jazdci z New Yorku, však budú zrejme najvážnejším kandidátom na získanie päťnásobného majiteľa Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča po základnej časti, ktorý by sa v prípade nepredĺženia kontraktu stal po nasledujúcej sezóne neobmedzeným voľným hráčom.

Kľúčová postava a kapitán kojotov z Phoenixu Jeremy Roenick sa v nedeľu stane neobmedzeným voľným hráčom a podľa generálneho manažéra klubu Cliffa Fletchera môže rokovať s Dallasom, Philadelphiou a Detroitom. Kontaktovali ho však aj zástupcovia Chicaga, San Jose, Washingtonu a Bostonu, no Roenick by rád hral v klube so slovenskou enklávou - Los Angeles.

Súvisiace články