Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Jagavý štvorkajak

Zberači medailí. Zľava Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr. (Autor: sita)
TASR|Publikované 17. aug 2009 o 00:00

Slovenský štvorkajak v zložení Richard Riszodorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr získal na majstrovstvách sveta v kanadskom Dartmouthe striebornú medailu na 200 m a bronzovú na olympijskom kilometri.

DARTMOUTH.

"Ja som nemal veľmi dobré spomienky na Dartmouth, nevedel som tu predtým získať medailu a v roku 1997 som nepostúpil ani do finále, čo bolo pre mňa sklamanie. Teraz je to veľká satisfakcia, že som prelomil kliatbu na tomto jazere," povedal Michal Riszdorfer. Zlato v oboch disciplínach si vybojovala bieloruská posádka Raman Piatrušenka, Aliaksei Abalmasau, Artur Litvinčuk, Vadzim Machnev resp. Machnev, Raman Piatrušenka, Taras Valko, Dzamjan Turčin.

Aj ženy medailové

Slovenský ženský dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová vybojoval v šprinte bronz. Vo finále finišoval za maďarským tandemom Natasa Janicsová, Katalin Kovácsová a nemeckou posádkou Fanny Fischerová, Nicole Reinhardtová. "Bolo to veľmi tesné a veľmi rýchle. Zrejme išlo o najrýchlejšie dvojstovkové finále, aké sme kedy absolvovali a čas 37,774 je, myslím, naším rekordom. Chýbal kúsok, aby sme získali striebro, no na druhej strane sme radi, že máme medailu," spokojná bola Martina Kohlová.
Súvisiace články