Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Jacques Santini sa dušuje, že Chorvátsko nepodcenili

SITA|18. jún 2004 o 10:48

LEIRIA 18. júna (SITA) - Nečakaná remíza vo štvrtkovom stretnutí s Francúzskom (2:2) zdvihla sebavedomie chorvátskeho trénera Otta Bariča natoľko, že na pozápasovej tlačovej konferencii bez mihnutia oka ...

LEIRIA 18. júna (SITA) - Nečakaná remíza vo štvrtkovom stretnutí s Francúzskom (2:2) zdvihla sebavedomie chorvátskeho trénera Otta Bariča natoľko, že na pozápasovej tlačovej konferencii bez mihnutia oka tvrdil: "V pondelok môžeme Anglicko zdolať!" Chorváti majú po dvoch zápasoch v B-skupine futbalových ME dva body za remízy so Švajčiarskom a Francúzskom a ak chcú pomýšľať na postup do štvrťfinále, musia bezpodmienečne vyhrať nad Erikssonovým mužstvom. "Zlepšujeme sa zo zápasu na zápas a naša motivácia stúpa každým dňom. Moji hráči ukázali, že sa vedia prispôsobiť akémukoľvek hernému štýlu, a preto nevidím dôvod, prečo by sme v tomto trende nepokračovali aj proti Anglicku," tvrdil 71-ročný Barič. Chorváti získali vo štvrtok historický prvý bod s Francúzmi vo vzájomných zápasoch. V doterajších dvoch prípravných súbojoch a semifinále MS ´98 - prehrali. "Pred stretnutím by som bol s remízou nadmieru spokojný, ale po takomto priebehu ma mrzí, že sme nezvíťazili. Po nešťastnom góle sme sa nezložili, čakali sme na svoju šancu a keď prišla, využili sme ju," skonštatoval chorvátsky kormidelník. Mužovi zápasu Dadovi Pršovi sa nepozdávajú doterajšie výkony rozhodcov v zápasoch Chorvátska. "Nie sú nám príliš naklonení - bolo to vidieť pred vyrovnávajúcim gólom Francúzska a rovnako aj v stretnutí proti Švajčiarku. Polovicu žltých kariet sme v prvom zápase nemali inkasovať," skonštatoval chorvátsky útočník. Podľa Prša Francúzi chorvátsku reprezentáciu podcenili. "Keď viedli 1:0, určite si mysleli, že sa už nemôže nič stať. Dokázali sme im však, že sa poriadne mýlia. Myslím si, že sme hrali lepšie ako Francúzi a mali sme vyhrať. A víťazstvo je presne to, o čo sa pokúsime v nasledujúcom zápase proti Anglicku," zdôraznil Pršo.

Francúzsko mohlo v prípade víťazstva nad Chorvátskom už oslavovať postup medzi osem najlepších tímov ME. Takto si Le Bleus musia na definitívu počkať až do pondelkového zápasu so Švajčiarskom. "Dnes sa ukázalo, že šťastie je veľmi vrtkavé. Proti Anglicku sme v priebehu dvoch minút otočili z 0:1 na 2:1, teraz dokázali čosi podobné Chorváti. Našťastie, mali sme ešte dostatok času na vyrovnanie," vravel po zápase francúzsky kouč Jacques Santini. "Súpera sme určite nepodcenili, ale po stretnutí s Anglickom sme si mysleli, že najťažšie máme za sebou a - zmýlili sme sa. Nechali sme Chorvátov hrať ich hru a nastali problémy. Zaplatili sme za to veľmi draho." Santini odmietol individuálnu kritiku na adresu Mikaela Silvestreho, po ktorého chybách získali výhodu pokutového kopu Angličania aj Chorváti. "Analýza individuálneho výkonu hráča je súčasťou komplexnej analýzy celého mužstva, a preto sa hodnotením hry Silvestreho nebudem verejne zaoberať," vyhlásil tréner obhajcu titulu. Francúzsky útočník Juventusu Turín David Trezeguet si myslí, že jeho tím odohral proti chorvátskemu dobrý zápas. "Som šťastný, lebo hoci sme len remizovali, hrali sme solídne." Trezeguet pripustil, že pred vyrovnávajúcim gólom Francúzov na 2:2 sa lopta dotkla jeho ruky, ale zdôraznil, že lopta smerovala k ruke a nie ruka k lopte. "Nehľadajte v tom nijaký úmysel," pripomenul Trezeguet.

Súvisiace články