Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Jacquelinne Belenyesiová si zaknihovala doteraz najkrajší výsledok svojej kariéry

Sportnet|Publikované 11. dec 2003 o 00:00

Košice - Odchovancom košického krasokorčuľovania sa v posledných dvoch týždňoch na súťažiach na Slovensku darilo. Víťazom 3. ročníka Ružinovského

pohára na ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave sa stal Juraj Sviatko. Košičan, ktorý súťaží sa MKK Nitra, na druhú priečku odsunul dvoch krasokorčuliarov ŠKP Bratislava, Lukáša Kuzmiaka a tretie Ivana Kinčíka. Juniorkám dominovala Jacquelinne Belenyesiová z Krasocentra Košice, tejto kategórii však vôbec dominovali Košičanky, keďže aj druhá, Martina Kotradyová, a tretia, Miriam Fáberová, pochádzajú z toho istého oddielu. Perspektívu Košičanov potvrdil víťazstvom medzi staršími žiakmi Jakub Strobl a medzi staršími žiačkami Radka Bartová, obaja sú takisto z Krasocentra Košice. Na víkendovej Veľkej cene Nitry v krasokorčuľovaní triumfovali favoriti, Juraj Sviatko a Zuzana Babjaková (takisto členka MKK Nitra).

Na nitrianskom zimnom štadióne sa však na 33. ročníku tohto podujatia darilo opätovne aj Jacquelline Belenyesiovej, ktorá skončila hneď za Babjakovou. "V Bratislave to nebolo až také náročné," hovorí Jacquelinne Belenyesiová. "Mala som tam síce konkurenciu, bola tam Martina (Kotradyová pozn. red.) z Krasocentra Košice... V Bratislave som spĺňala podmienky do reprezentácie. Mala som skočiť dva trojite skoky a dvojitého axla, čo mi však nevyšlo. Podarilo sa mi to v Nitre. Tam som už jazdila za seniorky," aj s tým je spokojná Jacquelinne. V Nitre sa už vyššie ísť nedalo, Zuzana Babjaková si svoj piedestál suverénnej slovenskej ženskej jednotky drží. "Ani som si také predsavzatia, že by som ju mala predbehnúť, nedávala. Je staršia, skúsenejšia, lepšie korčuľuje, vie toho viac. Ja som rada, že som skončila hneď za ňou. Pritom som ani nedúfala, že by som skončila druhá. Dve Banskobystričanky, ktoré skončili za mnou, sú o dva roky staršie."

Lovíme v pamäti Belenyesiovej výsledky a máme dojem, že tento je asi najlepší. "Áno, je. Medzi seniorkami určite a nielen tam, vôbec. Aj jazda sa mi podarila, splnila som reprezentačné limity, išla som čisto. Voľný program som mala ten istý, čo v minulej sezóne. Krátky program som si nacvičila nový, trénovala som ho celý rok. Nevyšiel mi celkom podľa mojich predstáv, pokazila som jeden skok. Ale voľná jazda bola čistá." Krátky program je oproti tomu predchádzajúcemu u Jacquelinne Belenyesiovej náročnejší, vzhľadom na to, že už sa má prezentovať medzi seniorkami, má navyše jeden ťažší skok, práve ten sa však Košičanke v Nitre nevydaril.

Úvod sezóny osemnásťročnej študentke Športového gymnázia v Košiciach vyšiel nad očakávanie. Počas tohto víkendu si od súťaží oddýchne, už nasledujúci víkend však bude opäť v akcii. "V Trebišove sa uskutoční Veľká cena Košíc, v Košiciach totiž nemáme ľad."

Súvisiace články