Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jabrockého teší, že zmena mužstvu pomohla

Sportnet|Publikované 11. okt 2006 o 22:00

Poprad - Popradský odchovanec a v uplynulej sezóne hráč majstrovskej Žiliny, Jaroslav Jabrocký (na snímke), ktorý sa pod Tatry vrátil pred touto

sezónou veľmi túžil streliť gól svojim bývalým spoluhráčom. V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny na popradskom ľade sa mu to nepodarilo, no vynahradil si to v utorňajšom súboji pod Dubňom, kde v 29. minúte stretnutia počas presilovej hry vyrovnával na 1:1. Hostia napokon vyhrali na ľade majstra 3:1 a svoju víťaznú sériu natiahli na tri duely.

"Bol to z oboch strán veľmi vyrovnaný zápas a myslím si, že hlavne v koncovke stálo tentoraz šťastie na našej strane. Prvú tretinu sme nehrali takticky tak, ako sme chceli, bolo málo pohybu. Od druhej časti sa to zlepšilo, začali sme viac korčuľovať a na ľade sa to hneď prejavilo. Keď sme zrýchlili pohyb, dostali sme sa do šancí a tie sme premenili. Hrali sme dosť trpezlivo, čakali sme na svoju šancu. Domáci sa zo začiatku snažili o nátlakový hokej, no svoje príležitosti nevyužili," uviedol na margo utorňajšieho stretnutia J. Jabrocký, ktorý skóroval počas početnej výhody po ideálnej prihrávke od kapitána Krotáka.

"Na žilinskom ľade som sa cítil dobre (úsmev), ale aj keď tunajší štadión poznám, nepociťoval som žiadne premotivovanie. Schuti sme si zahrali hokej a vyšlo to," potešil sa "jabro," pre ktorého to bol druhý presný zásah v sezóne. Predtým skóroval v 10. kole doma proti Slovanu. "Bolo to v presilovke, keď mi Arne krásne načasoval prihrávku. Vošiel som do pásma, mal som priestor a tak som naznačil strelu a po dorážke skóroval. Som rád, že mi to vyšlo práve v Žiline a že sme získali body, ktoré sú hlavne teraz pre nás veľmi potrebné. Veď v tabuľke päť mužstiev delí od seba jediný bod," naznačil J. Jabrocký. Popradčanom síce stále patrí v spomínanej tabuľke nelichotivé siedme miesto, ale na tretí Martin strácajú iba bod.

Po výrazných zmenách v zostave po deviatom kole odohrali "kamzíci" už tri víťazné stretnutia a zdá sa, že tieto korektúry mužstvu výrazne pomohli. "Jabro" sa presunul do prvého Krotákovho útoku k Cipulisovi a zdá sa, že tejto novej trojici to na ľade klape veľmi dobre. "Tréneri urobili zmenu a niekedy zmena prospeje. Zatiaľ to tak je, darí sa nám, uvidíme, ako to bude ďalej a aké bude zloženie mužstva," doplnil J. Jabrocký, ktorý verí, že vo víťaznom trende budú Podtatranci pokračovať aj v zajtrajšom súboji doma proti Košiciam. "Bude to určite ťažký zápas. Myslím si, že Košice tu prídu hrať trpezlivú hru, budú brániť a vychádzať do brejkov. Naposledy odohrali ťažký zápas so Slovanom, prehrali, takže určite budú mať motiváciu. My však doma body potrebujeme," jasne naznačil J. Jabrocký.

ZAUJALO NÁS

Góly padali v desaťminútových intervaloch

Zaujímavosťou žilinského stretnutia bolo, že všetky štyri góly padli v takmer presných desaťminútových intervaloch. Domáci otvorili skóre v 19. minúte a hostia najprv vyrovnali v 29., potom išli do vedenia v 39. a skóre uzavreli v 49. minúte. Mali to strelci nebodaj takto dohodnuté? "Tak toto som si ani nevšimol, ale je to ozaj zaujímavé. Určite sme to ale nemali takto načasované, je to skôr náhoda," s prekvapivým úsmevom poznamenal autor vyrovnávajúceho popradského zásahu na žilinskom ľade J. Jabrocký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.