Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jablonov nad Turňou získal prvé víťazstvo

Jablonovčania získali prvé víťazstvo a posunuli sa z posledného miesta vyššie. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|Publikované 21. sep 2015 o 22:00

Dedinky už druhýkrát nevycestovali, tentoraz sa ich nedočkali vo Vyšnej Slanej.

Až do siedmeho kola museli čakať futbalisti Jablonova n/T na prvé víťazstvo v sezóne. Honce však zdolali s prehľadom. Krh. Dlhá Lúka podľa predpokladov zdolala Betliar a tri body si doviezli aj hráči Nižnej Slanej. V Bohúňove sa hralo bez gólov.

ROŽŇAVA. Po dobrom výkone v minulom kole, keď hráči Nižnej Slanej dokázali remizovať s favorizovanou Drnavou, v Hrhove už bodovali naplno. Za necelú hodinu viedli o dva góly a domáci už len korigovali na 1:2.

Rudná sa snaží držať kontakt s vedúcou skupinou a po víťazstve nad Vlachovom sa posunula na štvrté miesto.

V zápase bola aj jediná červená karta kola. Dostal ju desať minút pred koncom M. Marciš z Vlachova.

Kríza pokračuje na Dedinkách. Po tom, ako v 5. kole nevycestovali do Hrhova, v tom aktuálnom na nich márne čakali vo Vyšnej Slanej.

Až sedem gólov dali hráči Jablonova n/T v prvom víťaznom zápase tejto sezóny. Padli do siete Honiec.

Bezgólová remíza sa zrodila v Bohúňove. Na karty však jednoznačne vyhrali hostia z Dlhej Vsi, ktorí boli v priebehu zápasu napomínaní až štyrikrát.

Drnava sa na domácej pôde stretla v boji o tretie miesto s Rožňavským Bystrým. Skóre po polhodine hry otvoril Rencsok, no Minčík vzápätí vyrovnal. Po prestávke dostal domácich do vedenia premenenou penaltou Barczi a necelých desať minút pred koncom pečatil výsledok B. Šoltés.

V Betliari už do polčasu viedla Krh. Dlhá Lúka 3:1 a po prestávke ešte dvoma gólmi natiahla výsledok na konečných 1:5. Po tom, ako zväz kontumoval víťazstvo Betliara v Honciach pre neoprávnený štart hráča, klesol Tatran na posledné miesto.

Prvenstvo si udržala Vyšná Slaná, ktorá po kontumácii zápasu s Dedinkami bude mať na konte 19 bodov. Rovnako ako Krh. Dlhá Lúka. Tretia Drnava má 16 bodov.

I. trieda

7. kolo

Drnava - Rožňavské Bystré 3:1 (1:1) Góly: 29. J. Rencsok, 76. J. Barczi (11 m), 83. B. Šoltés – 32. P. Minčík, ŽK: 0 – 37. F. Čapó, 55. Š. Dorkin, R: J. Molnár, DZ: O. Vysoký, D: 50. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, J. Barczi, J. Čeľovský, R. Szücs ml., B. Šoltés, R. Dókus, K. Šoltés, J. Rencsok, M. Mázik (64. Jak. Maliňák). ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – F. Čapó, Š. Dorkin, T. Kuchta, P. Kubej, P. Minčík, J. Lipták Giba, Jar. Gallo, Cs. Koncz ml. (35. D. Koncz), J. Urban ml., D. Palašta.

Hrhov – Nižná Slaná 1:2 (0:1) Góly: 70. G. Ongyik – 38. A. Bodnár, 58. J. Gelda, ŽK: bez, R: D. Poťmák, DZ: G. Gašpar, D: 50. HRHOV: Z. Halász – G. Ongyik, K. Demeter, Cs. Kováts, M. Hranyó, M. Dunka, G. Veverica, N. Bodnár, E. Rigo (75. L. Kovács), D. Dunka, D. Danko (46. R. Kardos). NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – J. Cangár, A. Bodnár (65. B. Olexa), V. Karas, M. Prónai, G. Keršák, P. Kuchta, D. Valko (85. P. Lipták), L. Urban, P. Kašai (79. M. Maťo), J. Gelda.

Bohúňovo – Dlhá Ves 0:0 Góly: bez, ŽK: 0 – 40. V. Ferdinand, 58. D. Zsóri, 68. N. Kövesdi, 90. Cs. Flander, R: Š. Iglai, DZ: L. Nagy, D: 100. BOHÚŇOVO: G. Dókus – R. Lörincz, L. Kovács, R. Kováč (81. D. Kalo), G. Šušán, K. Illés, M. Szabó, R. Kulik, G. Urbán (46. M. Lovas), P. Pál Balázs, T. Antóny. DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Ferdinand, Cs. Flander, P. Mičinsky, M. Dusza, M. Makkai, A. Örvös, N. Kövesdi (90. L. Novák ml.), D. Zsóri, T. Lörincz (17. Zs. Mezei), V. Ferdinand.

Vyšná Slaná – Dedinky nehralo sa Hostia nepricestovali.

Betliar – Krh. Dlhá Lúka 1:5 (1:3) Góly: 27. L. Fafrák – 10. T. Hegedüs, 28. a 50. J. Čižmár, 39. R. Klinko, 53. L. Héger, ŽK: 23. L. Fafrák, 38. R. Fabián, 58. M. Ďuriček – 25. I. Bošela, 47. R. Bubenčík, 56. M. Szilágyi, R: J. Gyenes, DZ: Š. Máté, D: 100. BETLIAR: Ľ. Šofranko – Ľ. Árvay (77. D. Poťmák), L. Poťmák, L. Fafrák, T. Handlovič, R. Fabián, M. Árvay, M. Ďuriček, S. Cirbus, M. Oravec, J. Benedikty (60. J. Fazekaš). KRH. DLHÁ LÚKA: M. Manko – K. Albert, I. Bošela, T. Hegedüs, P. Luspaj, J. Čižmár, R. Bubenčík (67. O. Šomšák), Š. Bodnár, R. Klinko (85. J. Gebe), M. Szilágyi (60. P. Klárik), L. Héger.

Jablonov n/T – Honce 7:0 (4:0) Góly: 5. P. Milata, 18. F. Szöcs, 23. a 60. Á. Kardos, 26. Pa. Hutník, 62. a 85. G. Lázár, ŽK: bez, R: M. Uharček, DZ: Š. Hadar, D: 20. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, M. Fifik, Á. Kerekes (79. E. Mackovjak), G. Lázár, G. Páll (46. A. Keller), P. Milata, Pa. Hutník, Á. Kardos, P. Ungváry Szabó, F. Szöcs (81. R. Mezei). HONCE: R. Genči – V. Kacara, I. Galata, O. Tökölyi, O. Kočiš, J. Pástor, L. Krága, M. Vranec, D. Forgáč, M. Mogyorósi, M. Migaľa.

Rudná – Vlachovo 3:0 (2:0) Góly: 27. a 88. M. Chochol, 30. V. Konček, ŽK: 78. R. Madarász – 53. I. Gallo, 58. J. Matula, ČK: 89. Mar. Marciš (Vlachovo), R: M. Uharček, DZ: J. Bobrík, D: 50. RUDNÁ: R. Szöllös – L. Šimon, M. Galajda, R. Madarász, O. Sanisló, T. Pavlík (67. R. Die), P. Kontra, R. Štefán, M. Chochol, A. Hanzlík (55. Z. Molčan), V. Konček (46. P. Szöllös). VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo, P. Hricko, B. Vysoký, Mar. Marciš, O. Leskovjanský, Mil. Gál, F. Šivec, J. Matula (76. E. Gál), Š. Brondoš, T. Pitoňák.