Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

J. Zuzčin silu súpera nemapoval

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Trebišov Hoci cestovali futbalisti MFK Sobrance pred týždňom do Starej Ľubovne s úmyslom nadviazať na trojzápasovú sériu bez straty jediného bodu,

napokon im ostali iba oči pre plač. Aj keď viedli gólom Gutiča 1:0, domáci dokázali po presných strelách R. Pavlišina a Kalafuta zvrátiť nepriaznivý stav, čím narušili spomínanú priaznivú sériu Zemplínčanov. Sobranský tréner Ján Zuzčin však z poslednej porážky tragédiu nerobil. "Po získaní vedenia vyvinuli domáci veľké úsilie na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Podarilo sa im zrovnať skóre a potom aj vďaka našej malej nepozornosti získať vedenie, čo v konečnom účtovaní rozhodlo. Bol to dobrý zápas pre nás, žiaľ, bez priaznivého konca. Nič sa však nedeje, aj prehry patria k životu," triezvo hodnotil sobranský lodivod.

Sobrance sú aj napriek tomu po desiatich kolách na sympatickom siedmom mieste, čo je optimálnym postavením tohto skromného kolektívu. Nie sú v ňom žiadne hviezdy, iba chlapci, ktorí chcú čosi dokázať. "Presne tak! Aj teraz musíme riešiť problémy, ktoré iných trápiť veľmi nemusia. Študentom sa začali školské povinnosti a tým, čo pracujú zvýšili nároky na zamestnanie. Je nás teda menej, ale spoločnými silami sa snažíme nájsť spoločné východiská. Náš tréningový cyklus neprebieha práve najoptimálnejšie, ale nesťažujeme sa," pridal J. Zuzčin. Jeho zverenci budú chcieť doterajšiu nedobytnosť domácich hradieb potvrdiť aj v zajtrajšom súboji proti zatiaľ nevýraznému BŠK Bardejov. Vlani s nimi senzačne remizovali na ich ihrisku 1:1 a potom doma zvíťazili 1:0. Aj keď mal tréner Zuzčin možnosť vidieť najbližšieho súpera pred dvoma týždňami na vlastné oči v Trebišove, aktuálnu silu Bardejova zmapovanú nemá. Z prozaického dôvodu. "Na futbal do Trebišova nechodím, som tam len vtedy, keď tam hrajú Sobrance. Čo sa týka posledných výsledkov bardejovského mužstva, potvrdzuje sa jeho nevyspytateľnosť. Partia okolo kapitána Mariána Kočiša je veľmi mladá a neskúsená. Súperovi však dokáže vyviesť všeličo, takže sa musíme mať na pozore," dvíha varovný prst v Trebišove bývajúci sobranský kouč. Podľa jeho slov sa nepatrí doma púšťať body, nuž je cieľ pred týmto duelom jasný víťazstvo! V týždni už začal s tréningom dlhodobejší maród Milan Soták a po treste za štyri žlté karty bude môcť nastúpiť obranca Peter Danko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.