Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Jana Velďáková: Bojovala som až do konca

Vydarená atletická show. Takýmto skokom sa predviedla Dana Velďáková. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|16. sep 2016 o 00:00

Prvý ročník akcie JBL jump fest ponúkol skvelé výkony atlétov.

KOŠICE. Výnimočné športové podujatie si mohli včera pred Dómom sv. Alžbety vychutnať všetci priaznivci atletiky.

Prvý ročník akcie JBL jump fest ponúkol skvelé výkony domácich i zahraničných atlétov v skoku do diaľky i trojskoku.

Ambasádorkami projektu, ktorý sa konal v rámci Európskeho týždňa športu, boli sestry Dana a Jana Velďákové. Prvá menovaná dosiahla víťazstvo v trojskoku výkonom 14,08 metra.

Jej sestra Jana sa zúčastnila skoku do diaľky, kde so svojím pokusom 633 centimetrov obsadila druhé miesto.

„Ja som veľmi spokojná a šťastná, hlavne z toho, že prišlo veľa ľudí, ktorí vytvorili výbornú atmosféru. Bol to prvý ročník a ťažko sa odhadovalo, koľko ľudí by mohlo prísť. Bola to perfektná akcia aj dopoludnia, keď sme boli s malými detičkami. Myslím si, že do budúcna sa to bude ešte zlepšovať,“ povedala Jana Velďáková.

Podobné akcie zažila vo Švajčiarsku

Netradičné atletické prostredie v centre mesta vnímala veľmi pozitívne, no keďže už v minulosti podobné akcie zažila nebolo to pre ňu nič prekvapujúce.

„Zažila som podobné akcie už trikrát vo Švajčiarsku, ale musím povedať, že pred domácim publikom to bolo niečo iné. Aj keď som vedela, že pružné mi veľmi nesedí, bojovala som až do posledného pokusu. Ľudia aspoň zblízka videli ako to vyzerá a čo všetko musíme absolvovať pred každým pokusom,“ povedala J. Velďáková.

So svojimi výkonom vyjadrila košická atlétka spokojnosť aj napriek tomu, že víťazstvo nevybojovala. To si pripísala česká skokanka Jana Korešová výkonom 647 centimetrov.

„Je to už záver sezóny, takže mohlo to byť horšie aj lepšie. Odviedla som svoj štandard a myslím si, že nemôžem byť nespokojná. Janka Korešová dnes skákala veľmi dobre a zaslúžene zvíťazila.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články