Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

J. Pavlik: Z druhého polčasu sa musíme poučiť

Sportnet|Publikované 17. okt 2012 o 22:00

Hráči Nižného Hrušova a Ľubotíc si vzájomný zápas rozdelili do dvoch polčasov. Hostia o svojom víťazstve rozhodli troma gólmi v druhom polčase.NIŽNÝ HRUŠOV. Zápas 13. kola V. ligy, skupina Sever medzi FK Nižný Hrušov a TJ Sokol Ľubotice priniesol šesť gólov a zaujímavý priebeh rozmenený do dvoch polčasov.

V prvej 45-minútovke diktovali scenár domáci, ktorí sa úvodného presného zásahu dočkali po dvadsiatich minútach hry, kedy sa presadil Jozef Pavlik. Š

ikovný futbalista síce nastupuje vo väčšine prípadov na poste defenzívneho stredopoliara, ale svoj hlad po futbale potvrdil aj na kraji záložnej formácie, kde pri úvodnom góle zužitkoval nielen dobrý výber miesta, ale pri strele z rohu šestnástky k bližšej žrdi preukázal tiež kus streleckého majstrovstva.

„Keď lopta prešla cez celú šestnástku až ku mne, vedel som, že nesmiem so zakončením váhať, preto som sa rozhodol páliť z prvej a padlo to tam. V prvom polčase sme hrali naozaj výborne, a o to viac ma mrzí ďalšia situácia po góle, kedy som sa ocitol sám pred brankárom, no už som sa nepresadil. Ak by sme viedli 2:0, možno by sa zápas vyvíjal inak, ale napriek tomu sme stále vyhrávali a herne to bolo z našej strany v poriadku,“ hodnotil stredopoliar FK Nižný Hrušov Jozef Pavlik.

Druhý polčas

Hoci Ľ. Bača v 39. min. vyrovnal, do šatní odchádzali predsa len spokojnejší Hrušovčania, o čo sa v poslednej minúte prvého polčasu postaral P. Babjak.

Po zmene strán sa však ich ambície začali postupne rúcať. Podiel na tomto konštatovaní mal nielen zlepšený výkon Ľubotíc, ale aj fyzické indispozície domácich hráčov.

Už so sebazaprením pre problémy s kolenom nastupoval na stretnutie J. Pavlík, ktorý musel byť v 56. min. vystriedaný a svalové ťažkosti trápili tiež špílmachra M. Ivana.

Napriek konštatovanému, faktom ostáva, že hostia zvládli druhý polčas ako z veľkej knihy futbalu. V 53. min. vyrovnal z pokutového kopu L. Olejár, o trinásť minút dostal Sokol prvýkrát do vedenia P. Lupták a dielo dokončil v 75. min. L. Renčko.

„Zápas sa začal lámať pokutovým kopom, pri ktorom by som povedal, že odpískaný byť nemusel, ale stalo sa a súpera to naštartovalo. Naším najväčším problémom však nebola penalta, ale kondícia. Musím férovo priznať, že v druhom polčase sme už na Ľubotice nestíhali, čo rozhodlo. Prehra nás všetkých mrzí, lebo napr. mne osobne sa hralo dobre, no musíme sa poučiť a v ďalších zápasoch zdvihnúť hlavy. V prvom polčase sme sa mohli presvedčiť, že futbal hrať vieme, o to viac je škoda priebehu po zmene strán,“ konštatoval J. Pavlik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.