Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

J. Kušnierik: Rozhodcovia nám nedovolili hrať

Sportnet|Publikované 18. okt 2005 o 22:00

Spišské Bystré - Veľmi nespokojný bol po nedeľňajšom podtatranskom derby piatej futbalovej ligy skupiny severozápad Spišské Bystré - Hranovnica (3:1)

tréner hostí Ján Kušnierik.

"Musím pochváliť svojich hráčov za to, že nestratili nervy. Ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom hlavný rozhodca jednoznačne ovplyvnil priebeh a vývoj stretnutia. Arbitri nám vôbec nedovolili hrať a takmer všetky naše akcie sa končili údajným postavením mimo hry. Hráči sa ma pýtali, ako vlastne majú hrať, keď im rozhodcovia nedovolia prejsť ani cez polovicu ihriska, rozhorčene konštatoval kormidelník Hranovnice. Hostia pritom začali duel veľmi dobre a už v 1. minúte išli do vedenia. Domáci však ešte do polčasu dvoma gólmi otočili skóre a keď po obrátke pridali tretiu gólu poistku, bolo rozhodnuté.

"Začali sme veľmi zle a inkasovaný gól už z 1. minúty narušil našu koncepciu hry. Našťastie sa nám podarilo vyrovnať a potom pridať z penalty aj druhý gól. Potom sa to trochu ukľudnilo. Ďalší priebeh ovplyvnilo vylúčenie nášho brankára, ktorý bezhlavo reagoval a oslabil mužstvo. Do druhého polčasu sme išli s tým, že sme vychádzali z pozornej defenzívy a pokúšali sa o rýchle protiútoky. Dali sme gól, táto taktika nám vyšla, takže sme spokojní, hodnotil tréner Spišského Bystrého Pavol Šeleng. Bolo to podľa neho typické derby, v ktorých zvyčajne prevláda najmä bojovnosť?

"Aj keď Hranovnica momentálne nehrá v optimálnej forme, derby je derby a preto som mužstvo pred zápasom upozorňoval na to, aby sme nepodcenili súpera a na to sme boli pripravení. V druhom polčase nás v bránke podržal hráč z poľa Skokan a aj vďaka jeho zákrokom sme napokon víťazstvo utrpeli až do konca, uzavrel P. Šeleng.