Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

J. Krošlák už má obdobie hľadania motivácie za sebou

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Prešov Dlhý čas bol Ján Krošlák (na snímke) slovenskou trojkou medzi tenistami. Rok s rokom sa zišiel a do Prešova už tento Bratislavčan prišiel v

pozícii číslo šesť! Pravda podľa rebríčka Enter pre nasadzovanie na turnajoch. Zo Slovákov je najlepší Dominik Hrbatý (47.), nasledujú Karol Kučera (68.), Karol Beck (145.), Ladislav Švarc (250.), Branislav Sekáč (295.) a až potom nasleduje Ján Krošlák (389.). V tomto roku si na turnajoch zarobil 8 252 dolárov. Počas celej kariéry 1 162 613. Zvíťazil na dvoch turnajoch v Tel Avive a v Šanghaji. Je to však už minulosťou, súčasnosť je teraz o niečom inom.

"V mojej kariére sa za ten rok veľa neudialo. V rebríčku som o niečo klesol. Trochu ma tenis unavil, už som toľko necestoval. Riešil som svoje osobné problémy. Teraz sa to už urovnalo. Po rozvode som sa druhýkrát oženil, všetko je teraz super, som šťastný. Uvidíme, či tento pozitívny prvok bude mať vplyv na môj tenis, alebo to potom definitívne zabalím. Budem sa ešte snažiť hrať čo najlepšie, ale konkurencia je veľká. Do sveta tenisu pribudlo veľa nových mladých hráčov, takže uvidíme."

Ste teda v období hľadania motivácie?

"Bol som v takom období, ale už je to za mnou. Motiváciu už mám, ale je to ťažké. Hlavne, keď človek cestuje, je preč z domova a ešte, keď sem-tam prehrá, tak je to dosť ubíjajúce. Buď sa ponad to prenesiem a budem bojovať a prerazím cez to, alebo to pôjde do stratena."

Spomínali ste, že ste necestovali toľko, čo predtým. Podpísala sa odlúčenosť od domova pod vaše rodinné problémy a teraz by ste nechceli urobiť tú istú chybu?

"To by som ani nepovedal. Predsa len mám syna."

Ostal s vami?

"Nie, je u mojej bývalej manželky. Veľmi rád sa s ním stretávam. Čím častejšie, tým lepšie. Chcel by som i veľa času tráviť so svojou manželkou. Radi by sme si tiež založili rodinku. Budem cestovať a uvidím, ako to bude. Samozrejme, keď sa nebude dariť, bude to o to ťažšie, ak áno, bude zasa lepšie, takže sám som zvedavý."

Čo hovoríte na Rumunoch?

"Sú veľmi nepríjemní. Dobre, že Karol Kučera hrá, lebo o to stúpli naše šance. Rumuni sú rebríčkovo lepšie, ako my, ale myslím si, že Hrbatý s Kučerom majú lepšie vzájomné bilancie s Pavelom a Voineom."

Čo sa týka vás?

"S Pavelom som nehral a s Voineom mám tuším kladnú bilanciu. S ostatnými som nehral."

Rumuni sú známi tým, že dokážu zahrať na každom povrchu. Taraflex?

"Neutrálny povrch. Každý povrch s nimi bol neutrálny."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.