Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

J. Kožleja trápi brušné svalstvo, strelil však tretinu gólov Omonie a pomýšľa na titul

Sportnet|Publikované 4. nov 2003 o 23:00

Košice/Nikózia - Pred začiatkom tejto sezóny prestúpil slovenský futbalový reprezentant Jozef Kožlej (na snímke) z Olympiakosu Nikózia do

konkurenčného klubu Omonia Nikózia. Rodák zo Stropkova bol počas dvoch rokov najlepším hráčom Olympiakosu. Záujem bol oňho i z Grécka, nakoniec uprednostnil zotrvanie na Afroditinom ostrove a v hlavnom meste, kde si urobil dobré meno a u Cyperčanom si získal prirodzený rešpekt.

"Sťahovali sme sa aj do nového bytu - viac do centra mesta. Nebolo to však z dôvodu, že som zmenil klub," poznamenal na úvod Jozef Kožlej. Až do uplynulého víkendu Omonia suverénne vládla cyperskej First division. Po 8. kole mala na svojom konte osem víťazstiev a plný bodový zisk. V 9. kole hostil 19-násobný majster krajiny Apollon Limassol, ktorý dovtedy stratil len tri body. "Zatiaľ sa nám darí celkom dobre. V poslednom kole sme však prehrali s Apollonom 1:3 a v tabuľke sme o skóre práve za týmto tímom. Tretí APOEL na nás stráca bod." Omonia je najpopulárnejší klub na Cypre. Preto ani neprekvapuje, že má pravidelne vyše 10-tisícové návštevy na domácich zápasoch. Len na dokreslenie, šláger Omonia - Apollon videlo 18 000 divákov! Pritom na Slovensku stále považujeme Cyprus za akéhosi futbalového trpaslíka... "Apollon môžeme pokojne nazvať šťukou súťaže. Mužstvo trénuje bývalý rumunský reprezentant Ilie Dumitrescu a zatiaľ je príjemným prekvapením ligy."

V Omonii si veľa sľubovali od útočného dvojzáprahu Rauffmann - Kožlej. Nemecký internacionál patrí roky medzi najlepších kanonierov na Cypre a v minulých rokoch mu v Olympiakose sekundoval práve Jozef Kožlej. Od tohto útočného tandemu sa preto právom očakávala veľká ofenzívna sila. "Rainer si však poranil krížne väzy a na pol roka je mimo hry. Striedajú sa tak pri mne dvaja mladí útočníci." Všetka útočná ťarcha tak spočinula na pleciach nášho legionára. Vysporiadal sa s ňou výborne. V deviatich zápasoch nastrieľalal Omonia 21 gólov, pričom tretinu z nich zaznamenal slovenský kanonier. "Až na posledný gólový zápas proti Apollonu, ktorý neznamenal žiaden bodový zisk, boli ostatné góly veľmi dôležité. To ma najviac teší, lebo herne sa mi až tak nedarí. Moje góly nám zakaždým pomohli k bodovým ziskom. Napríklad s AEL Limassol sme doma ešte desať minút pred koncom zápasu prehrávali 0:1, potom sme vďaka mojim dvom gólom otočili výsledok. Dva góly som strelil i proti Anorthosisu Famagusta, keď sme na jeho pôde vyhrali 3:2." Pochopiteľne, Jozef sleduje aj výkony svojho predchádzajúceho tímu Olympiakosu Nikózia, ktorý je síce v tabuľke štvrtý, no stráca už deväť bodov. "V klube majú dosť veľa problémov. Namiesta mňa kúpili bývalého futbalistu Bayeru Leverkusen Paula Rinka. Zatiaľ im však nie veľmi vychádza stratégia nákupov. Jeden kúpa im už nevyšla pred tým, keď im odišiel jeden hráč, ktorý nebol spokojný. Neoštartovali najlepšie."

Omonia si zahrala i v predkole Ligy majstrov. Kým v 1. predkole nemala problémy, v druhom už nestačila na Wislu Krakov a po prehre v Poľsku 2:5, doma len remizovala 2:2. "Vypadnutie už prebolelo, hoci nás to mrzí. Čo narobíme, život ide ďalej." V tejto sezóne je opäť jediným cieľom ligový primát. S tým je samozrejme spojená i účasť v predkole Ligy majstrov. J. Kožlej v uplynulých dvoch rokoch získal ako cudzinec nejedno individuálne ocenenie. Spraví si v tejto sezóne chúťky na Kráľa strelcov? "Na Cypre som ešte nezískal titul, takže prvoradý cieľ je zisk jubilejného 20. titulu s Omoniou. Najlepší strelec? Ťažko povedať, čas ukáže. Zatiaľ som so siedmimi gólmi na 2. mieste, keď na vedúceho strelca z Apollonu strácam dva góly. Som však predurčený na to, aby som strieľal góly," dodal 30-ročný zakončovateľ, ktorého v posledných dvoch stretnutiach trápilo brušné svalstvo. "Trochu ma to brzdí, dohrávam s bolesťami. Neviem, či najbližšie nastúpim, potom nasleduje prestávka, takže sa budem musieť dať dokopy," konštatoval J. Kožlej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.