Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

J. Kožlej sa teší na hlavičkové súboje, no skôr by sme sa mali sústrediť na kombinačnú hru

Sportnet|Publikované 8. okt 2002 o 22:00

Košice - Sobotňajšie stretnutie s Anglickom bude pre niektorých slovenských futbalistov možno životným zápasom. Útočník Jozef Kožlej (na snímke),

hráč Olympiakosu Nikózia má za sebou celý rad štartov na medzinárodnej scéne, no duel proti Albiónu, kolíske futbalu, bude i preňho výnimočný.

"Teším sa na tento zápas. Proti Anglicku som ešte v živote nehral. Stretnutie to bude určite výnimočné. Neviem, či by som ho mohol špecifikovať, ako životné, skôr ďalšie z tých náročných súbojov, ktoré som už absolvoval," pristavil sa pri udalosti, ktorá sa najviac pretriasa v posledných dňoch legionár zo Stropkova. V prvom kvalifikačnom zápase ME 2004 v Turecku nastúpil po boku Róberta Vitteka od začiatku zápasu. Tentoraz bude medzi útočníkmi väčšia konkurencia, pretože v kádri je opäť i Szilárd Németh z Middlesbrough a keďže hrá na Ostrovoch, miesto v základe by mu nemalo chýbať. Viac sa zrejme bude rozhodovať, kto k nemu do tandemu - Vittek, Reiter alebo Kožlej. "Zatiaľ o tom môžeme len špekulovať, tréner Jurkemik vôbec nedáva najavo, ako by to mohlo vyzerať na ihrisku, takže ťažko povedať."

Angličania pricestujú do Bratislavy bez najdrahšieho obrancu sveta Ria Ferdinanda. Osobnosť, bez ktorej by n ejaký priemerný tím bol citeľne oslabený. Nie je to však prípad Angličanov, kde sa to len hemží známymi menami. "Už sme sa aj rozprávali medzi sebou, ako by mohlo vyzerať zloženie obrannej línie Angličanov. Zatiaľ sa nám javí tak, že v strede obrany bude hrať Cambell a Southgate, na pravo Neville a na ľavo Ashley Cole. Je ťažké si niečo vyberať. Vzadu budú naozaj kvalitní borci." Anglický futbal sa tradične prezentuje agresívnou hrou, húževnatosťou a napadaním hráčov po celej ploche ihriska. Je všeobecne známe, že hra hlavou je prednosťou takmer všetkých anglických tímov, reprezentačných nevynímajúc. J. Kožlej patrí tiež medzi kvalitných hlavičkárov, čo už neraz potvrdil na domácej i medzinárodnej scéne. "Hlavičkové súboje budú nepochybne zaujímavé, no myslím si, že týmto smerom cesta k dobrému výsledku nevedie. Skôr by sme sa mali presadiť kombinačnou hrou ako nakopávanými loptami do šestnástky."

Už niekoľko dní pred výkopom je Tehelné pole beznádejné vypredané. Hoci v zahraničí to nie je nič výnimočné, na Slovensko je to udalosť. "Neviem, neviem, či som už hral na Slovensku pred vypredaným štadiónom. Možno pred štyrmi rokmi, keď sme hrali proti Španielsku, ale nie som si istý, či doma bolo vypredané."

Kožlejovmu Olympiakosu nevyšlo posledné kolo cyperskej ligy podľa predstáv, keď podľahol Apoelu 0:1. Inak pred posledným 6. kolom mala trojica mužstiev na svojom konte po 13 bodov - Apoel, Olympiakos, Omonia. Na čelo sa po víťazstve 4:1 na AEK vyšvihla Omonia Nikózia, pred Apoelom Nikózia (obaja po 16 b.) a tretí zostal Olympiakos, ktorý má doteraz najlepšiu obranu v súťaži, keď inkasoval len trikrát. Nastrieľal 11 gólov. "Zatiaľ som strelil dva góly. Veľmi mi to teda nesype, no verím, že strelecká forma ešte len príde, lebo sa to odo mňa očakáva. Máme vysoké ambície v klube, minimálne by sme chceli hrať v pohárovej Európe," dodal J. Kožlej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.