Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

J. Korsinszký Š. Korsinszký 1:1, ale z troch bodov má radosť hráč z Podhradia

Sportnet|Publikované 3. sep 2002 o 00:00

Rožňava Iba 48 hodín bola tabuľka I. triedy ObFZ Rožňava úplná. Po štvrtkových dohrávkach Kovstav Dlhá Ves 1:1 a Lipovník Kružná 5:1 sa nedohralo

stretnutie 4. kola medzi Kružnou a Vyšnou Slanou. Po troch kolách vedúci celok tabuľky bude musieť počkať na rozhodnutie ŠTK a DK, či sa vráti na prvú priečku, kde sa po derby v Lipovníku usadilo Krh. Podhradie. Vysoké víťazstvo sa zrodilo na ihrisku vlaňajšieho piatoligistu v Nižnej Slanej, kde zvíťazila Kunova Teplica. "Päťku" dostali i hráči Kovstavu v Brzotíne a Dobšiná prišla o dobrý výsledok v závere duelu v Plešivci. Nováčik z Rudnej získal bod za cennú remízu v Dedinkách a Gemerská Poloma sa nadrela na tri body doma proti Dlhej Vsi. Bilancia nekompletného 4. kola: 6 3 1 2 14:10 (góly) a 10:7 (body), doteraz: 27 13 6 8 63:43 (góly) a 41:32 (body). Spolu padlo v 4. kole 24 gólov (doteraz 106), čo predstavuje priemer 4 góly na zápas (doteraz 3,93). Strelcami kola stali Fatľa, Danielis (obaja Kun. Teplica) a Kamenský (Rudná), ktorý dali dva góly. V 5. kole sa počas najbližšieho víkendu stretnú: Krh. Podhradie Brzotín, Rudná Lipovník, Vyšná Slaná Dedinky, Kunova Teplica Kružná, Dlhá Ves Nižná Slaná, Dobšiná Gem. Poloma, Kovstav Plešivec.

NIŽNÁ SLANÁ KUN. TEPLICA 1:5 (1:2)

Góly: vlastný resp. Fatľa 2, Danielis 2, M. Turcsányi. ŽK: 0 Kilik, Danielis. Pred 100 divákmi rozhodoval J. Šimko. DZ: J. Petro.

V stretnutí dvoch popredných okresných celkov a tabuľkových susedov sa presadili hostia. Domáci síce viedli už v 10. minúte, keď si hostia v skrumáži zrazili loptu do vlastnej siete. Futbalovejší hostia potom využili hrubé chyby obrany baníkov a pred odchodom do kabín trafil v 43. a 45. minúte dva razy presne pod brvno Fatľa. Hne po zmene strán pridali Kunovčania v 48. a 50. minúte ďalšie góly po rýchlych kontrách, keď sa hráči expiatoligistu snažili stav zvrátiť vo svoj prospech. Hostia potom už kontrolovali hru a šance domácich už nepriniesli ani kozmetickú úpravu konečného skóre.

DEDINKY RUDNÁ 2:2 (1:1)

Góly: F. Pamuľa, Hamada resp. R. Kamenský 2. ŽK: Duda 0. Rozhodca S. Haviarik. DZ: L. Šimko.

Nováčik sa už v súťaži oťukal a získal prvý bod aj na ihrisku súpera. Nevýrazne hrajúce Dedinky stratili doma ďalšie body a sú iba matným obrazom vlaňajšieho mužstva z jesene. Rudná dva razy v zápase viedla, ale nakoniec to stačilo iba na remízu. Skóre otvoril v 10. minúte Rado Kamenský a o štvrťhodinu sa futbalistom spod Geráv podarilo vyrovnať F. Pamuľom. Po zmene strán Kamenský znova dostal nováčika do jednogólového náskoku gólom zo 63. minúty. V 70. minúte odpovedal Hamada. Vo vyrovnanom stretnutí mali v 2. polčase domáci ešte možnosť vyhrať, ale strelecky zlyhali aj vo vyložených šanciach.

GEM. POLOMA DLHÁ VES 1:0 (0:0)

Gól: Z. Greško (11m). Rozhodca: M. Plačko. DZ: A. Kerekeš.

Domáci družstevníci tesne zdolali futbalistov Zlatého klasu a pripísali si druhé víťazstvo v sezóne. Po päťgólovej nádielke pred týždňom v Kunovej Teplici sa aspoň z časti pred svojimi fanúšikmi rehabilitovali. Dlhá Ves po remíze 2:2 vo štvrtok na Kovstave v dohrávke 2. kola tento raz vonku neuspel. Jediný gól Gemerskej Polomy vsietil v 70. minúte z jedenástky bývalý najlepší strelec v drese štvrtoligového Betliara Zdenko Greško. Viac informácii sa redakcii nepodarilo získať, keď domáci opäť fakty zo stretnutia nenahlásili.

PLEŠIVEC DOBŠINÁ 4:1 (1:1)

Góly: Viola, Pulen, Vavrek, V. Kováč resp. R. Lipták. S prehľadom pred 200 fanúšikmi rozhodoval L. Fabian. DZ: G. Gášpár.

Domáci už tretí raz za sebou bodovali naplno, čo ich po úvodnom zaváhaní pod Radzimom pasuje za jedného z kandidátov na postup. Hostia sú po štyroch zápasoch bez bodu, ale ich výkon v Plešivci nebol zlý. Domáci hrajúci bez zraneného Kubíka sa ujali vedenia už v 4. minúte, keď defenzíva hostí vyrobila zbytočný kiks a Violov center skončil v sieti. V poli mali Dobšinci územnú prevahu, ale vyťažili z nej iba vyrovnávajúci gól, ktorý padol z hlavy R. Liptáka. Druhý polčas bol kópiou prvého až do záverečnej štvrťhodiny. Zraneného Badina vystriedal A. Kováč, ktorý priniesol do domácich radov oživenie. Hosťujúci gólman sa najprv trikrát vyznamenal, keď kry dve strely Violu a jednu Vavreka, ale potom prišiel pre Dobšinú smoliarsky záver. Plešivčania hostí priklincovali na vlastnú polovicu a v 80. minúte dostal Pulen domácich do vedenia. V 84. minúte výšil hlavou po Pulenovom centri Vavrek a o tri minúty neskôr dokonal dielo skazy na hosťoch V. Kováč, ktorému loptu šikovne do výhodnej pozície priťukol Pulen. Pre hostí vzhľadom na celkový priebeh duelu to bola krutá prehra, naopak, domáci si vďaka skvelému finišu tri body plne zaslúžili.

KRUŽNÁ VYŠNÁ SLANÁ 2:2 (nedohrané)

Posledná Kružná hostila lídra z Vyšnej Slanej, ale bodov sa nedočkala. Duel síce priniesol štyri góly, ale arbiter J. Molnár stretnutie v 61. minúte predčasne ukončil. "Hosťujúci divák ma opľul a zápas som odpískal," uviedol hlavný rozhodca. Stretnutie bude mať dohru za zeleným stolom.

BRZOTÍN KOVSTAV 5:0 (3:0)

Domáci výsledok ani fakty zo stretnutia nenahlásili. Z výsledku vyplýva, že to bola jednoznačná záležitosť Brzotína, keď góly postupne strieľali O. Lázok, Krága, J. Lázok, Bačo a Brúgoš. Rožňavskému Kovstavu po dobrom úvode súťaže došiel dych a pripísal si prvú prehru. "Chýbalo mi päť hráčov, ktorí hrávajú pravidelne v základe. Piater, Gunda, Ondrej, Adamec a Eliades z rôznych dôvodov neboli vôbec k dispozícii a v priebehu zápasu musel odstúpiť zranený Lázár, ktorý nastúpil a hral so sebazaprením. Súper bol kvalitný a my sme inkasovali po našich chybách v zadných radoch," povedal hrajúci tréner ŠK Kovstav Peter Džačár.

LIPOVNÍK KRH. PODHRADIE 1:2 (1:1)

Góly: J. Korsinszký resp. Š. Korsinszký, Szücs (vlastný). ŽK: R. Znak Mázik, Jurínyi. Pred 200 divákmi rozhodoval P. Repaský. DZ: J. Šmelko.

Susedské derby bolo súbojom tretieho s druhým. Šance sa striedali na oboch stranách a viac šťastia stálo na strane hostí, ktorí dali o gól viac a navyše ich podržal i gólman Lentvorský. V prvom polčase sa do streleckej listiny zapísali bratia Kosinszký, ktorí však hrali v rôznych dresoch. Skóre otvoril Š. Korsinszký už v 8. minúte, keď rýchlom protiútoku hostí trafil spoza šestnástky do pravého rohu Šalamonovej brány. V 25. minúte mal na kopačke domáci Korintuš, ale gólmana hostí neprekonal. Domáci sa dočkali o päť minút neskôr. Obrana Krh. Podhradia neodvrátila loptu do bezpečia a Annov center posla hlavou do siete J. Korsinszký. V 40. a 42. minúte mieril vedľa brány Lipovníka Mészner. Po prestávke pokračoval dobrý futbal, ale padol už iba jeden gól. Šanca Lipovníka v 52. minúte ostala nevyužitá, keď ani Fábian po Jurínyiho chybe a následne Podracký nepremenili príležitosť a mierili iba do Lentvorského. V 57. minúte sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš. Krížna Mésznerova prihrávka cez celé pokutové územie našla iba Szücsa, ktorý si v plnom behu dal vlastný gól. Pohroma pre domácich prišla práve v čase ich najväčšieho tlaku. Pretože príležitosti Bulíka na jednej strane, ktorý trafil iba do tyče a Oroszova na druhej, keď z blízka mieril nad, gól nepriniesli, tri body si odniesli futbalisti Krh. Podhradia a usadili sa na čele tabuľky. "Bolo to ako každé derby a víťaza zápas dopredu nemal. Žiaľ, koniec bol pre nás nešťastný. Prehrávali sme, podarilo sa nám vyrovnať, ale dali sme si vlastný gól, ktorý rozhodol. Také šance, aké sme mali a nepremenili sme ich, nemohli sme vyhrať. Súperovi gratulujem k víťazstvu," povedal domáci kormidelník Zoltán Šalamon. "Netvrdím, že sme hrali výborne, ale chlapci splnili, napriek niektorým nedostatkom, taktické pokyny. Zápas sa mohol vyvinúť aj inak, šance boli na oboch stranách. Snáď remíza by bola spravodlivá, ale my sme mali viac šťastia," skonštatoval hosťujúci tréner Dionýz Kemény.