Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

J. Kolník privíta Nový rok pri televízore

Sportnet|31. dec 2003 o 00:00

Hokejista tímu Panthers JURAJ KOLNÍK (23 r.) sa včera kúpal s poldruharočným synom Samuelom v hotelovom bazéne, užíval si teplo na Floride. Hrial ho aj dobrý pocit z pondelňajšieho zápasu s Torontom, v druhej tretine strelil gól na 4:2, nakoniec sa ...

Hokejista tímu Panthers JURAJ KOLNÍK (23 r.) sa včera kúpal s poldruharočným synom Samuelom v hotelovom bazéne, užíval si teplo na Floride. Hrial ho aj dobrý pocit z pondelňajšieho zápasu s Torontom, v druhej tretine strelil gól na 4:2, nakoniec sa však súboj skončil remízou. Mladší brat kanoniera Nitry Ľubomíra Kolníka však dohral zápas s bolesťami, vyvrtnutý členok z prvej tretiny si podľa správy lekárov bude žiadať štvortýždňovú prestávku.

V polovici sezóny ste sa v NHL celkom dobre rozbehli, zranenie vás môže pribrzdiť.

„Čo už s tým narobím? Keď ma v novembri povolali z farmy v San Antoniu, začalo sa mi dariť a vybudoval som si miesto v zostave. Torontu som spoza kruhu strelil gól do šibenice, len ma mrzí, že sme dvojgólový náskok neudržali. Členok som si zranil už v prvej tretine, v ďalšom priebehu som nastupoval s bolesťami. Na Silvestra hráme u susedov v Tampe, žiaľ, už bezo mňa."

V zaplnenej hale bolo takmer dvadsaťtisíc divákov. Máte často vypredané?

„Ani nie. Medzi sviatkami sa na Floridu nahrnulo veľa dovolenkárov zo severu Ameriky a z Kanady a aj v zápase s Torontom to chvíľami vyzeralo, akoby mužstvo Maple Leafs hralo doma. V hľadisku bolo asi päťtisíc fanúšikov kanadského tímu."

Na lavičke Floridy už začiatkom novembra odstavili trénera Mika Keenana, mužstvo teraz vedie generálny manažér Rick Dudley. Ako sa prejavila táto zmena?

„Podľa mňa pozitívne. Keenan sa javil ako značne náladový kouč, teraz je v tíme pohoda. Hoci sme podľa bodov medzi slabšími mužstvami Východnej konferencie, stále je všetko otvorené, do konca základnej časti je ešte ďaleko."

V zostave Floridy ste s obrancom Branislavom Mezeiom dvaja Nitrania. Ako sa zotavuje zo zranenia oka?

„Uzdravuje sa, individuálne korčuľuje, ale do zápasov s ním tréner ešte pár dní nemôže rátať."

Strávite s Mezeiom spoločného Silvestra?

„Nehovorili sme o tom. Tu sa príchod Nového roka neslávi tak intenzívne ako na Slovensku. V posledný deň tohto roka ma čaká lekárska kontrola s boľavým členkom a potom sa teším na večer s mojimi najbližšími. Sadneme si k telke a budeme sledovať, ako privítajú Nový rok na newyorskom Time Square. A, samozrejme, zatelefonujeme rodine do Nitry."

Súvisiace články