Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

J. Kmiť: "Tréner Selvek dokáže pred derby mužstvo vyburcovať"

Sportnet|Publikované 12. dec 2003 o 00:00

Košice - Hokejisti HC Košice odohrajú v tomto kalendárnom roku už iba tri extraligové kolá. Dnes sa predstavia pred domácimi fanúšikmi, keď vo

východoslovenskom derby privítajú Poprad.

Ak by v utorok modro-bieli zvíťazili vo Zvolene, mohli do dnešného zápasu vstupovať už z tretej priečky extraligovej tabuľky. Košičania však prehrali 0:2, a tak im naďalej patrí štvrté miesto. "Myslím si, že vo Zvolene sme prišli minimálne o bod," vrátil sa poslednému zápasu útočník HC Jaroslav Kmiť (na snímke). Košice vsadili vo Zvolene na pozornú defenzívu a dve tretiny im to vychádzalo, v tretej však dvakrát inkasovcali. "Naposledy, keď sme hrali vo Zvolene, domáci rozhodli hneď v prvej tretine, takže teraz sme tak išli s tým, že chceme vychádzať z dôslednej defenzívy. Zamerali sme sa na to, aby sme nedostali góly, prehustili sme stredné pásmo. Zvolenčania sa preto ťažšie presadzovali, ale to isté platilo aj o nás. V prvých dvoch tretinách teda vyložené šance ani neboli, až v tretej sme viac otvorili hru, keďže sme potrebovali vyrovnať." Po inkasovanom prvom góle sa Košičania snažili vyrovnať, ale brankár Križan bol proti. "Dá sa povedať, že mal svoj deň. Napríklad päť minút pred koncom mal tutovku na hokejke arne Kroták, ale Križan tam dal v poslednej chvíli betón a chotil aj dorážku Mareka Topoliho, hoci bol už na zemi."

Vývoj zápasu mohol byť iný, keby východniari využili ešte za stavu 0:0 67-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. "Určite, tú presilovku sme zahrali zle, hovorili sme si o tom aj na pozápasovom rozbore. V podstate celý rozbor bol o presilovkách, ktoré nám vôbec nejdú a musíme ich nejako vylepšiť."

Dnes Košičania privítajú Poprad. Ku kormidlu podtatranského tímu prišiel nedávno tréner Ján Selvek, ktorého meno je späté s úspechmi košického hokeja. Košičania trénera Selveka dobre poznajú, a tak môžu očakávať, že ním vedený tím určite nepredá kožu lacno, aj keď Popradu sa momentálne nedarí a bojuje o záchranu. "Iste, pán Selvek je známy tým, že vie vyburcovať mužstvo, najmä keď ide o derby. Keď nás trénoval v Košiciach, pred súbojom s Popradom nás burcoval, teraz to bude určite rovnako. Zaiste to dnes nebude ľahký zápas." Pre domácich mladíkov sa dnes núka príležitosť dokázať na ľade trénerovi Selvekovi, že od časov, keď v extralige pod jeho vedením iba začínali, sa už mnohému priučili. Práve Selvek totiž niektorých z nich na extraligový ľad pred troma rokmi vytiahol. Každpádne, po stratách v domácom dueli proti Žiline (3:3) a vo Zvolene by si ďalšiu dovoliť nemali. "Určite, lebo sa na nás nepríjemne doťahuje Skalica. Ak chceme mať pred prestávkou pokoj, musíme tento zápas zvládnuť," dodal J. Kmiť.

Program dnešného 33. kola ST extraligy: Žilina - Nitra, Martin - Zvolen, Košice - Poprad, Skalica - Liptovský Mikuláš (všetko o 17. hod.). Stretnutie Slovan - tRenčín odohrajú zajtra.

Program 28. kola I. ligy: Banská Bystrica - Prešov, Dubnica - Topoľčany, Detva - Spišská Nová Ves, Trebišov - Senica, Piešťany - Považská Bystrica (všetko o 17. hod.).

Súvisiace články