Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

J. Kentoš: "Sme trochu prekvapení, ale myslíme na postup"

Sportnet|Publikované 28. nov 2002 o 23:00

Vranov nad Topľou - Lídrom druholigového pelotónu sú futbalisti Banskej Bystrice. Po jesenných pätnástich kolách nazbierali 34 bodov, keď zvíťazili

desaťkrát, štyrikrát remizovali a len raz prehrali (skóre 23:8). "Určite sme nečakali, že to takto vyjde. Začali sme zle, teda nie až tak zle, ale bolo to slabšie. Strácali sme body, takže v 5. - 6. kole mali Ličartovce pomaly osembodový náskok. Takže vtedy sme mysleli skôr na to, že sa budeme držať v prvej päťke. Aj pre nás je istým prekvapením, ako to zatiaľ dopadlo," hovorí východniar v drese Banskej Bystrice, rodák z Vranova, Jaroslav Kentoš.

Pri Banskej Bystrici sa pritom spomínajú problémy, hlavne ekonomické, ako i tie, ktoré súvisia so štatútom klubu. "Problémy určite sú. Ale momentálne sa A mužstva netýkajú, všetko sa vyriešilo. Uvidíme však, aké to bude od januára. Nevyzerá to však až tak zle, ako sa o tom rozpráva," hovorí vysoký stopér.

V tíme Banskej Bystrice ja viacero individualít, to však o momentálnom postavení a celkovom vyznení hry Banskej Bystrice podľa Jaroslava Kentoša nehralo hlavnú úlohu. "Myslím, že sme sa presadili ako kolektív. Kostra mužstva je zložená zo skúsených hráčov, ktorí hrali ligu, okrem mňa trebárs Dušan Tóth, Tomáš Libič, potom prišiel i Šafranko. Jedna vec sú hráči so skúsenosťami, dobrí sú však i tí ostatní. Jednotlivci nevynikali, presadzoval sa celý tím. Máme pritom veľmi dobrý kolektív, je v ňom skĺbená skúsenosť i mladosť," dodáva Jaroslav Kentoš, ktorý už sám seba zhodnotiť nechcel - nerobí to nikdy. Určité zhodnotenie však ukazuje skutočnosť, že vojaci mali po Topoľčanoch (7 inkasovaných góloch) druhú najlepšiu obrany v súťaži, keď dostali len 8 gólov...Aj to, že v celoslovenskom športovom denníku bol J. Kentoš v zostave jesene.

Dvadsaťosemročný zadák hrával vo Vranove, potom v Prešove, pražskom Bohemians, izraelskom Maccabi Haifa, Humennom, už - už sa pritom črtalo jeho pôsobenie v 1. FC Košice, teraz je však v Banskej Bystrici, kde už raz pôsobil. V čase, keď Banská Bystrica pred pár rokmi zažívala éru inej súťaže, tej najvyššej a popri nej ešte okúsila účasť v pohárovej Európe. A zápas so slávnym Ajaxom Amsterdam na čele s Laudrupom.

V Banskej Bystrici hrá Jaroslav Kentoš, ináč bývalý kapitán reprezentačnej dvadsaťjednotky, druhú sezónu. V tej predchádzajúcej sa v II.lige stretol i s Vranovom. "Samozrejme, že u mňa boli také pocity, že hrám proti mužstvu a mestu, kde som vyrastal. Ale ináč som to bral ako každý iný zápas, žiadne emócie ani vášne."

O čom sa v Banskej Bystrici v súvislosti s cieľmi rozpráva momentálne? "Momentálne len o postupe. Nehovorí sa o tom veľmi nahlas, ale myslím, že keď sme si to tak rozbehli, bola by škoda, ak by sme to nedotiahli alebo sa o to nepokúsili."

V pondelok sa však práve v Banskej Bystrici zišli šéfovia a manažéri prvoligových a druholigových klubov a vyzerá to tak, že avizované rozšírenie ligy až takým horúcim problémom nebude. Postup do ligy sa teda, zdá sa, obmedzuje na prvé miesto. "Bude to veľmi ťažké, tá prvá štvorka je veľmi nabitá, ale pokúsime sa o to."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.