Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

J. Kačenga: Ďalšie kolo sa predohrávať nebude!

Sportnet|13. nov 2006 o 00:00

Spiš V piatok v závere futbalového roka zasadala Rada Spišského oblastného futbalového zväzu. Po skončení zasadnutia sme o rozhovor požiadali

predsedu SOFZ Jozefa Kačengu (na snímke).

Začnime najaktuálnejšou otázkou - kluby hrajúce pod riadením SOFZ by mali predohrávať až dve jarné kolá. Bude sa hrať aj o týždeň v poradí 15. kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže a mládežníckych súťaží dorastencov a žiakov?

"Predohrá sa len prvé jarné kolo. Druhé sa už predohrávať nebude. Vypočuli sme reakcie klubov. Okrem počasia je jedným z dôvodov je aj fakt, že na jeseň by sa odohralo 15 kôl a na jar len jedenásť. Nech je to rozdelené rovnomerne. Nemáme sa kam ponáhľať."

Znamená to, že súťaž začne v apríly o týždeň skôr?

"Druhé jarné kolo bolo presunuté na 1. apríla. V prípade nepriaznivého počasia a nespôsobilých hracích plôch, máme ešte v rezerve dva utorky 1. a 8. mája 2007."

Včerajším štrnástim kolom skončil futbalový rok 2006. Jeho hodnotením sa zaoberala aj Rada SOFZ. Čo nového vo futbale na Spiši?

"V celku to bol dobrý rok. Stále riešime takmer tie isté problémy. Novinkou je, že pripravujeme školenie trénerov na získanie Eurolicencie C. Prvý oznam už vyšiel v úradnej správe, ale bude tomu venovaná ešte jedna úradná správa s podrobnými pokynmi. Je to prvý krok k tomu, aby sme medzi klubmi urobili anketu, na akej úrovni je trénovať klubov a personálne obsadenie v tejto oblasti. Chceme, aby v našich kluboch pôsobili fundovaní tréneri s platnými licenciami."

Tradične je zimná prestávka spojená s turnajom o Pohár predsedu SOFZ. Bude aj tejto zimy?

"Hovorilo sa aj o organizácii tohto už tradičného a možno povedať aj kvalitného podujatia. Termín presne stanovený nie je, ale bude to na prelome februára a marca. Uvidíme, kedy bude voľný termín v športovej hale. Uzávierka prihlášok je do 15. januára."

Môžu sa kluby tešiť na nejaké nové materiálno-technické zabezpečenie od riadiaceho orgánu (lopty, chrániče, lekárničky a pod.)?

"Zatiaľ sme o materiálnom zabezpečení nerozprávali, pretože vôbec nedošli dotácie zo strany Slovenského futbalového zväzu. Musíme variť z toho, čo máme."

Horúce bolo leto, hlavne čo sa týka prechodu klubov z okresu Levoča pod Spišský oblastný futbalový zväz. Bol to dosť veľký problém, ktorý možno u niektorých (ne)zodpovedných funkcionárov rezonuje dodnes?

"Kluby, ktoré sú pod naším riadením sa etablovali. Sme radi, že ich tu máme. Pokiaľ túto otázku nevyrieši Slovenský futbalový zväz, my nemáme dôvod zakázať v týchto dedinách, aby sa nehral futbal."

Súvisiace články