Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

J. Gliganič sa ospravedlnil za svoje vyjadrenia na adresu M. Samselyho

Sportnet|Publikované 29. okt 2003 o 23:00

Košice - Začiatkom septembra sa futsalista Izolexu Košice Jozef Gliganič odhodlal otvorene kritizovať praktiky FC Izolex a najmä jeho manažéra

Mariána Samselyho, ktorý je vraj na príčine, že sa nepodarilo zrealizovať jeho prestup do konkurenčného RCS Košice. Rovnako tak i jeho dvoch spoluhráčov Martina Sopka a Patrika Beera. Situácia sa však zmenila a včera sa J. Gliganič rozhodol ospravedlniť sa za svoje slovné výpady. Len pre pripomenutie prinášame najostrejšie pasáže:

"Veľmi sa teším na nový ročník, pretože sme sa posilnili, máme dobrý káder, no z Izolexu mi robia problémy. To je však všetko práca Samselyho."

Ste o tom presvedčený?

"Jednoznačne, že za tým všetkým stojí Samsely. On nemá čo robiť v klube. A pritom, taký človek ešte pracuje v slovenskej reprezentácii ako vedúci mužstva. Kde sme? To je všetko na hlavu postavené. Pozrite, čo urobil z Izolexom. Mali na dosah 2. miesto a nakoniec skončili tretí. Len jeho vinou - v 36. minúte stiahnuť mužstvo z palubovky? Na mieste prezidenta klubu Richarda Havrillu by som už dávno odvolal. Havrilla ho však drží, lebo Samsely zasa drží jeho firmu. Samsely je vyložene nosič vody. Nič iné nemôže robiť, je vyložený nápojový technik!"

To sú dosť otvorené a tvrdé slová. Nedávate si servítku pred ústa...

"Sú. Opakujem, je to jednoznačne nápojový technik. Veď sa pozrite, čo dokázal. Nikde nič! On sa stará jedine do nápojov a do nosenia dresov. Je to jediné, čo môže robiť. Viem, že je nazlostený, že Izolex skončil za nami na 3. mieste, no za to si môže sám. Keby som bol na Havrillovom mieste, tak ho vyhodím z klubu i z firmy. A taký človek je ešte v repre, to je o ničom."

Nemáte obavy z reakcie z druhej strany?

"Nie. Môže byť tvrdá reakcia, som na ňu pripravený. Viem, o čom hovorím. Aj preto som odišiel z Izolexu. Hlavne to bolo kvôli Samselymu. Na jeho podnet som odišiel preč a trochu ma sklamalo mužstvo, ktoré sa postavilo zaňho, lebo sa obávalo, kto príde po Samselym na miesto manažéra. Družstvo a partia v Izolexe bola perfektná, jediný kto to tam bridil bol Samsely."

Nemyslíte si, že po týchto kritických slovách bude ešte viac zarúbaná cesta k dohode o vašom prestupe?

"Uvedomujem si to. Ja som s tým aj zmierený, že pol roka bude stáť. Myslím si, že problém nie je vo financiách, pretože pán Miškov na to má, ale 200 000 korún, za nás troch nedá. Keby som bol na jeho mieste, tiež by som nedal. Pol rok bude stáť, tak či tak. Izolex robí všetko preto, aby oslabil naše mužstvo. Ja sa do Izolexu nevrátim, to som už pevne rozhodnutý. Keď bol pán Človečko trénerom v TTR-ku, tak vybabrali z Izolexom. Teraz sa to pomaly opláca. Samsely to robí zámerne. Už minulý ročník sme kvôli prieťahom nastúpili za TTR až od 4. kola, takže sa nečudujem, že opäť nastal rovnaký problém."

* * *

Toľko teda inkriminovaný rozhovor. M. Samsely na tieto útoky na svoju osobu nereagoval. Nechcel rozmazávať osobný spor cez médiá a na verejnosti, možno i na niekoľko etáp. Rozhodol sa pre diplomatickejšiu cestu. Napriek tomu, že J. Gliganič bol pripravený i na tvrdú reakciu, lebo vedel o čom hovorí, udalosti z týchto dní hovoria inou rečou.

"Od pána Samselyho som dostal doporučený list pod hlavičkou: pokus o zmier. Podmienkou je však moje verejné ospravedlnenie sa za tieto vyjadrenia. Ak sa tak nestane do konca októbra, celý prípad sa postúpi na riešenie súdnou cestou. Uvedomujem si, že tieto slová som vyslovil v návale emócií, že sa nepodarilo dotiahnuť môj prestup do RCS Košice. Práve tento moment mal vplyv na moje vyjadrenia a preto sa za ne pánovi Samselymu ospravedlňujem," povedal Jozef Gliganič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.