Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Izvidač do Prešova nepríde, pripravujú sa na Záporožie

Jakub Krupa. V bráne Tatrana od začiatku nastupoval v ostatných zápasoch on. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 4. mar 2013 o 23:00

Prvý úspech v prebiehajúcej hádzanárskej sezóne už Tatran Prešov zaregistroval.

K doterajším ôsmim titulom majstrov republiky priradil už v poradí desiaty zisk Slovenského pohára. Impozantné na tom je, že Prešovčania dvíhali túto cennú trofej siedmy raz v poradí.

PREŠOV. O ďalšie méty v ročníku 2012/2013 sú hádzanári Tatrana Prešov pripravení naďalej bojovať. Slovenský pohár je už v klubovej vitríne.

Tatran sa chystá aj na obhajobu ďalšieho slovenského majstrovského titulu. Aj napriek nečakaným zakopnutiam má k tomu dobre naštartované.

Jedným z cieľov prešovských hádzanárov je postup do Final Four druhého ročníka nadnárodnej SEHA League.

Po minuloročnej účasti medzi najlepšími v Záhrebe, v tomto roku si Tatran Prešov postupové šance veľmi skomplikoval hlavne prehrami v čiernohorskom Cetinje a v chorvátskych Našicach.

Prešov prehral aj v silnom bieloruskom Breste a po výprask o jedenásť gólov ešte s trénerom D. Rašičom si zašiel do macedónskeho Skopje s tamojším Metalurgom.

V druhej časti súťaže Prešov, ak chcel odčiniť tieto bodové straty a živiť postupovú šancu, „musel“ doma všetko povyhrávať. Tatran to dobre rozbehol s Croatiou Záhreb, no napokon o tesnú výhru prišiel tesne pred klaksónom. Remíza sa Prešovu málila. Lovčen Cetinje potom slovenský šampión doma prevalcoval.

Trúfal si následne aj na víťaza premiérového ročníka SEHA ligy, macedónsky Vardar Skopje. Tatran viedol prvý polčas o tri góly, no za takéhoto rozdielu ešte väčšmi začali úradovať čienohorskí arbitri. Napokon musel tesne pred koncom ratovať aspoň remízu. Skrátka, postupové kocky do Final Four v tejto súťaži zrejme rozhodil niekde inde ako na ihrisku, niekto iný.

Izvidač nepríde, hotujú sa na Motor

Hádzanársky program v Tatran handball arene mal pokračovať zajtrajším stretnutím SEHA League Tatran Prešov – RK Izvidač Ljubuški.

Avšak tesne pred finálovým stretnutím Slovenského pohára nám ale generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko oznámil, že práve dostal správu od súpera z Bosny a Hercegoviny, v ktorej sa Izvidač ospravedlňuje, že pre chrípkovú virózu v tíme, ktorá zasiahla väčšiu polovicu hráčov, na zápas do Prešova nepricestuje.

Na zajtrajšok plánovaný zápas Tatran – Izvidač by sa mal uskutočniť v náhradnom termíne.

Keďže sa zajtra hrať SEHA liga v Prešove nebude, aj súčasný tréner Tatrana Roman Lamač pripúšťa, že správa z Bosny a Hercegoviny o odložení zápasu prišla celkom vhod.

Prešovčania budú mať teraz viac času na pokojnú prípravu na domáci zápas Pohára EHF s ukrajinským HC Motor Záporožie, na pôde ktorého prešovskí hádzanári po výbornom výkone v sobotu 23. februára v skupine B tejto druhej najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov, v tomto ročníku prvý raz vyhrali.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.