Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Izolex vyrovnal 55 sekúnd pred koncom, TTR strelil víťazný gól 7 sekúnd pred klaksónom!

Sportnet|Publikované 15. okt 2002 o 22:00

Košice - Najvyššia slovenská súťaž v malom futbale pokračovala stretnutiami 4. kola. Obom košickým celkom sa darilo. Izolex uhral doma bod za remízu

proti suverénnovi posledných rokov na Slovensku Dubnici. Trade Trans Rail pripravil Nitre prvú prehru a dokonca pred vlastnými fanúšikmi.

IZOLEX Košice - Dubnica

2:2 (0:1)

"Zohrali sme veľmi dobrý zápas s Kvalitným mužstvom, akým Dubnica bezpochyby je. Hostia mali navrch po taktickej stránke, naši chlapci však vynikali veľkou bojovnosťou a snahou dosiahnuť dobrý výsledok proti úradujúcemu majstrovi. Dubnica sa ujala vedenia už v 2. minúte po nacvičenej štandardke, keď skóroval Krajčík. Potom sme mali celý polčas prevahu, chlapci hrali veľmi dobre, Várady dokonca nastrelil i žrď hosťujúcej brány. Reprezentačný brankár Brandís zneškodnil i ďalšie naše šance. Po zmene strán sa scenár zopakoval s tým, že Dubnica strelila gól až o čosi neskôr v 8. minúte. Jeho strelcom bol opäť Krajčík. Naďalej sme dobre kombinovali, len v koncovke sme neboli úspešní. Na našej hra bolo vidieť prínos Igora Nagya, ktorý nastúpil v prvom zápase v tejto sezóne. Mužstvo išlo výkonnostne hore a bolo viedieť, že na taký futsal sa oplatí chodiť. Diváci vytvorili mimoriadne búrlivú atmosféru, akú sme už dávno nezažili a aj touto cestou by som sa chcel divákom poďakovať za povzbudzovanie. V 12. minúte II. polčasu sme znížili po góle Jožka Sirotňáka. Až do konca zápasu sme mali viac z hry a stále sme verili, že bude len otázkou času, kedy vyrovnáme. Asi minútu dvadsať pred koncom tréneri odvolali brankára, namiesto neho prišiel na ihrisko Vojto Várady. Onedlho Peťo Kerlík vyrovnal na 2:2. Keď si dobre pamätám, do konca zostávalo 55 sekúnd," vrátil sa k stretnutiu manažér Izolexu Marián Samsely.

Góly Izolexu: Sirotňák, Kerlík.

Nitra - TTR Košice

2:3 (1:1)

"V prvej desaťminútovke sme opäť nevyužili 4-5 šancí, zaskočili sme súpera agresívnou hrou. Nakoniec sme sa však predsa len ujali vedenia gólom Rusinka, no domáci ešte do prestávky vyrovnali. Po zmene strán sa striedali akcie na oboch stranách. Bolo to pomerne vyrovnané a kvalitné stretnutie. Opäť sme sa ujali vedenia, keď náš druhý gól strelil Milan Bečka. Tretí náš gól mohol pridať Rišo Bačo, no nepremenil ju. Päť minút pred koncom vyrovnala Nitra na 2:2. Záver už bol hektivcký a mimoriadne dramatický. Tridsať sekúnd pred koncom zahrávali domáci desaťmetrový pokutový kop za faul v šestke. Brankár Szakal však penaltu zlikvidoval, hneď z protiútoku súper fauloval, zahrávali sme nepriamy kop, po ktorom strelil Bečka víťazný gól. Do konca zápasu zostávalo 7 sekúnd. S výkonom mužstva som spokojný, nedá sa to však už povedať o premieňaní príležitostí v našom vydaní. Mohli sme rozhodnúť skôr o výsledku," zhodnotil zápas tréner TTR Košice Tomáš Harda.

Góly TTR: Bečka 2, Rusinko.

Zostávajúce výsledky 4. kola: Perpetuum Bratislava - B. Bystrica 4:3 (2:2), Čadca - 4 FSC Bratislava 7:3 (6:1). Stretnutie Lučenec - N. Mesto sa hrá dnes.