Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Izolex v pohode zdolal 4 FSC, TTR nabíjal slepé patróny

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Košice - V sobotu sa hrali stretnutia 2. kola I. slovenskej ligy v malom futbale. Keďže TTR vyhovelo žiadosti Perpetuumu o výmenu zápasu, oba košické

mužstvá zohrali svoje zápasy s bratislavskými celkami na domácej palubovke. Darilo sa Izolexu, ktorý si s prehľadom poradil s tímom 4 FSC. TTR tentoraz vyšiel naprázdno, hoci polčas vyhral. Doplatil na množstvo nepremenených šancí.

FC IZOLEX Košice - 4 FSC Bratislava 5:3 (4:1) - Domáci celok začal zápas výborne, keď si už v I. polčase vpracoval už štvorgólový náskok. "Skóre zápasu otvoril Papáč, potom sme začali hrať oveľa lepšie, uvoľnenejšie, čo vyústilo do ďalších troch gólov. Súper sa pokúšal o protiútoky a jedna kontra mu vyšla. Po polčase sme skúšali nasadiť pressing, no celkom sa nám to nedarilo realizovať. Mali sme i ďalšie vyložené šance, z ktorých sa nám podarilo len zvýšiť na 5:1. V závere Bratislavčania po dvoch rýchlych protiútokoch prekvapili aj tak veľmi dobre chytajúceho brankára Rada Hyneka. Už sa pod tie góly podpísala nekoncentrovanosť a nesústredenosť," vrátil sa k zápasu manažér FC Izolex Marián Samsely.

Góly IZOLEXU: Onuška 2, Papáč, Kerlík, Čanda.

TTR Košice - Perpetuum Bratislava 1:3 (1:0) - Po polčase Košičania viedli 1:0. Čo sa stalo po ňom? - spýtali sme sa trénera domácich Tomáša Hardu: "To nie len po polčase. Od začiatku zápasu sa stalo to, že sme si vypracovali veľké množstvo šancí, možno na tri zápasy. Jednoducho sme ich nepremieňali a trest prišiel po obrátke. Aj vtedy sme mali niekoľko príležitostí a samostatných nájazdov. Nepremenili sme ich a tak sme pykali v podobe vyrovnávajúceho gólu, ktorý sme dostali po hrubej chybe Rada Kovalčíka. Hra sa potom prelínala z jednej strany na druhú, mali sme tlak, no z protiútoku sme dostali druhý gól. Hrali sme vabank, no nepodarilo sa nám vyrovnať. Odvolali sme i brankára a po vyhadzovaní hosťujúceho brankára Gašparoviča sme dostali do opustenej brány tretí gól." Brankár hodil cez celé ihrisko loptu do brázdnej brány? "Áno, také pravidlo existuje, no nie je ešte zabehané. Ak brankár chytí v hre loptu do ruky, môže ju hodič krížom cez celé ihrisko do brány. My sme sa o to pokúšali v I. polčase, keď bol Gašparovič trochu ďalej pred bránou, no náš gólman prehodil i bránu. Inak to bol veľmi kvalitný zápas. Oproti duelu s Izolexom sme hrali agresívnejšie a kvalitnejšie. Premieňanie šancí však bolo žalostné."

Gól TTR: Tóth.

Zostávajúce výsledky 2. kola: Lučenec - Dubnica 6:12, N. Mesto - B. Bystrica 5:5,Čadca - Nitra 6:6.