Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Ivanovičovej štvrtý dvojitý "kanár" v kariére

SITA|Publikované 2. jún 2008 o 13:01

PARÍŽ 2. júna (SITA) - Dvojitý "kanár", ktorého v nedeľňajšom stretnutí osemfinálového 4. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži, pridelila Srbka Ana Ivanovičová ...

PARÍŽ 2. júna (SITA) - Dvojitý "kanár", ktorého v nedeľňajšom stretnutí osemfinálového 4. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži, pridelila Srbka Ana Ivanovičová Češke Petre Cetkovskej, je štvrtým v profesionálnej kariére vlaňajšej finalistky otvorených medzinárodných majstrovstiev Francúzska. Dvadsaťročná Belehradčanka predtým dvakrát "vyprášila" svoju súperku 6:0, 6:0 na úrovni ITF (Grékyňu Christinu Zachariadouovú na Malorke vo februári 2004 a Japonku Saori Obatovú vo Fukuoke v máji 2004) a potom v apríli 2005 Slovenku Martinu Suchú vo Varšave.

V nedeľu sa len tri gemy zápasu Ivanovičovej s Cetkovskou dostali aspoň na zhodu a Češka mala aj dva brejkbaly. "Bolo to oveľa náročnejšie, ako skóre napovedá. Tvrdo som pracovala a prakticky nerobila chyby. Samozrejme, že v určitých chvíľach si človek naplno uvedomí ten náskok a má tendenciu zvoľniť, ale v tomto prípade som bola ďaleko od uspokojenia sa. Vždy totiž hrozí zvrat, keď povolíte v koncentrácii a uberiete," upozornila A. Ivanovičová.

Pred antukovým vrcholom sezóny pri Seine sa tento rok na okruhu WTA zrodilo už päť výsledkov 6:0, 6:0. Chronologicky naposledy takto Poľka Agnieszka Radwanská naložila Rumunke Sorane-Mihaele Cirsteovej v Istanbule.


Súvisiace články