Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Ivanovičovej štart musia odobriť lekári

Sportnet|11. júl 2007 o 00:00

Štart Any Ivanovičovejv Pohári federácie nie je úplne istý. Pre problémys kolenom sa musela podrobiť lekárskemu vyšetreniu a krátkej liečebnej kúre.

BELEHRAD. O štarte srbskej tenistky Any Ivanovičovej (na snímke SITA/AP) v stretnutí Pohára federácie proti Slovensku v Košiciach by sa malo definitívne rozhodnúť zajtra. Podľa športového riaditeľa Srbského tenisového zväzu Alexandra Boliča kapitán fedcupového tímu Dejan Vraneš naďalej počíta s tým, že jeho zverenky nastúpia vo fedcupovej baráži v najsilnejšom zložení. S Jelenou Jankovičovou i Anou Ivanovičovou.

„Kapitán zatiaľ neuvažuje o zmene v nominácii, Ivanovičová sa v pondelok v Ríme podrobila vyšetreniam menisku, teraz čakáme na výsledky. O štarte Any by sa definitívne malo rozhodnúť vo štvrtok,“ povedal Alexander Bolič.

Ivanovičovej problémy s kolenom sa začali na wimbledonskej tráve, semifinálový súboj proti Venus Williamsovej dohrávala s bandážou a bolesťami kolena.

„V osemfinále proti Petrovovej sa na mokrej tráve pokĺzla a odvtedy sa začali jej zdravotné problémy. Vo štvrťfinále s Vaidišovou už potom nastúpila s bandážou a tvrdila, že je to len preventívne opatrenie, v skutočnosti ju to bolelo,“ napísal denník Glas Javnosti.

„Ana verí, že proti Slovensku si zahrá. Veľmi chce pomôcť tímu k postupu do svetovej skupiny,“ cituje denník otca srbskej tenistky Mišu Ivanoviča, ktorý je optimista. „Počítajte s ňou. Vo štvrtok chce byť už v Belehrade a odtiaľ sa presunúť na zápas na Slovensko,“ dodal.

Súvisiace články