Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Ivanovičovej inšpiráciou pod Groeneveldovým vedením Federer

SITA|Publikované 20. jún 2007 o 13:56

HERTOGENBOSCH 20. júna (SITA) - Srbská tenistka Ana Ivanovičová, v prípade postupu Daniely Hantuchovej z 2. kola súperka tejto Slovenky vo štvrťfinále tohtotýždňového turnaja WTA Tour Ordina Open v holandskom ...

HERTOGENBOSCH 20. júna (SITA) - Srbská tenistka Ana Ivanovičová, v prípade postupu Daniely Hantuchovej z 2. kola súperka tejto Slovenky vo štvrťfinále tohtotýždňového turnaja WTA Tour Ordina Open v holandskom Hertogenboschi a ešte pravdepodobnejšie 14. júla v rámci košického stretnutia o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2008, sa vyjadruje čoraz ambicióznejšie. "Chcem vyhrať grandslamové podujatie a stať sa svetovou jednotkou," citoval 19-ročnú belehradskú rodáčku Steve Bierley v blogu pre Guardian. "Wimbledon je vždy špeciálnou záležitosťou a mojej hre tráva vyhovuje. Ešte stále sa učím, čo to znamená byť top-tenistkou so všetkými tými očakávaniami a tlakom okolia," uznala snedá kráska, ktorá v nedávnom finále Roland Garros podľahla Belgičanke Justine Heninovej prakticky bez odporu za 65 minút 1:6, 2:6.

Následne strávila tri dni v rodnom meste (ako domicil si však uvádza švajčiarsky Bazilej) a potom zamierila na ďalšie tri dni do Barcelony. V miestnej akadémii Sánchez/Casal, ktorej služby využíva aj Hantuchová, trénovala na dvorci s tvrdým povrchom a vzápätí sa presunula do krajiny tulipánov. "Vlani som v tomto štádiu sezóny čakala sama od seba viac, ba možno až priveľa. Všetko potrebuje čas. Teraz cítim, že som na správnej ceste," skonštatovala Ivanovičová spôsobom, akoby priam cielene parafrázovala vyhlásenia slovenskej rivalky z ostatných týždňov a mesiacov.

Šestka svetového rebríčka (a trojka tohtoročného poradia Race) zdôraznila, že v napredovaní jej veľmi pomohla spolupráca s Holanďanom Svenom Groeneveldom, niekdajším koučom Grega Rusedského a v súčasnosti spolumajiteľom spoločnosti, ktorá metodicky a organizačne pomáha klientom jedného z výrobcov oblečenia, obuvi a výstroja. Kuriózne mu práve to zabránilo radiť Ivanovičovej počas parížskeho finále, pretože Heninová má zmluvu s rovnakou značkou. "Sven mi veľmi pomohol. Počas môjho prvého roku účinkovania na okruhu, čiže predvlani, som bola ako Alica v krajine zázrakov. Vôbec som si nestíhala uvedomiť, čo sa to vlastne deje. Všetko mi pripadalo len ako sen," skonštatovala držiteľka troch titulov A. Ivanovičová.

Groeneveld, ktorý v minulosti bol v spojení aj s Michaelom Stichom, Monicou Selešovou či Mary Pierceovou, o A. Ivanovičovej povedal: "Pokúšam sa ju naučiť, že treba mať pevný plán A a záložný plán B. Je to v podstate veľmi jednoduché. Ide o schopnosť, ktorú dovádza k dokonalosti Roger Federer. Pozrie sa na súpera a povie si: tento chlapec robí toto a ono naozaj dobre, takže potrebujem nájsť riešenie a predhodiť mu nejaký problém. O to sa teraz pokúša aj Ana."


Súvisiace články