Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Ivanovičová zranená, namiesto Srbov vo finále Belgičania

SITA|7. jan 2011 o 12:10

Ana Ivanovičová a ani jej tenisový partner Novak Djokovič si napokon nezahrajú vo finále 23. ročníka Hopmanovho pohára.

PERTH. Ana Ivanovičová a ani jej tenisový partner Novak Djokovič si napokon nezahrajú vo finále 23. ročníka Hopmanovho pohára miešaných tenisových družstiev v austrálskom Perthe. Ivanovičovú nepustilo do rozhodujúceho súboja o titul zranené brušné svalstvo a keďže podľa pravidiel súťaže nie je možné ju nahradiť inou hráčkou, vo finále si namiesto Srbov zahrajú Belgičania.

Tí síce srbské družstvo v súboji A-skupiny zdolali (2:1), ale v tabuľke troch štvorbodových tímov napokon skončili za nimi a pred domácou Austráliou. Informácie o vynútenej zmene finalistu potvrdil už aj turnajový riaditeľ Hopmanovho pohára Paul McNamee.

"Pravidlá sú postavené jasne: V zápasoch základných skupín je možné nahradiť jedného hráča iným, ale vo finále to už neprichádza do úvahy. V takom prípade pôvodne stanoveného finalistu nahradí druhý tím v konečnej tabuľke predmetnej skupiny," vysvetlil Paul McNamee. Bývalá svetová jednotka a šampiónka Roland Garros Ivanovičová k svojmu zraneniu poznamenala:

"Je to frustrujúce. Obávam sa, že nebudem dobre pripravená na Australian Open. Bude to boj s časom. Prvýkrát som niečo zacítila už počas súboja s Heninovou. Ostrá pichľavá bolesť však prišla až na druhý deň, keď som začala trénovať. Rýchlo som to prerušila a dúfam, že sa dám čoskoro zdravotne dokopy."

Belgické duo Justine Heninová, Rubens Bemelmans už pozná aj svojich súperov v rozhodujúcom súboji o titul na neoficiálnom svetovom šampionáte miešaných tenisových tímov v Perthe. Budú nimi v sobotu Američania Bethanie Matteková a John Isner. Američania vedú vo svojom záverečnom vystúpení v B-skupine po úvodnej ženskej dvojhre nad Veľkou Britániou 1:0 a to im stačí na účasť vo finále.

Francúzi napriek istému víťazstvu nad Talianskom (priebežný stav 2:0) už v prípade rovnosti bodov s Američanmi nemôžu dosiahnuť aspoň identický počet jednotlivých zápasových úspechov. USA ich totiž momentálne majú 6, Francúzsko sa nijako nedostane nad 5 a Taliansko bude mať maximálne 4 triumfy. Prvým rozhodujúcim kritériom pri rovnosti bodov je práve vyšší počet jednotlivých zápasových úspechov, následne tzv. percentáž jednotlivých zápasov, vzápätí percentáž setov, až potom výsledok vzájomného duelu.

Súvisiace články