Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Ivanovičová sa teší na Košice

Sportnet|Publikované 29. jún 2007 o 00:00

Najsilnejšia ženská tenisová dvojica na svete príde po Wimbledone do Steel arény, Hantuchová sa zatiaľ

nerozhodla.

Výborné výsledky trojice Jelena Jankovičová (3. vo WTA), Ana Ivanovičová (6.), Novak Djokovič (5. v ATP) prebudili vo svete záujem o srbský tenis. Devätnásťročnú krásku Ivanovičovú, ktorú počas Wimbledonu nazvali tenisovou Catherine Zetou-Jonesovou, po zápase 2. kola s Američankou Tuovou 6:4, 6:3 zasypali novinári množstvom otázok.

"Postup do finále na predchádzajúcom grandslamovom turnaji Roland Garros mi výrazne pomohol. Získala som nové skúsenosti a teraz si viem pomôcť v ťažkých situáciách," plynulou angličtinou odpovedala rodáčka z Belehradu. Spomenula si na finálový duel s Belgičankou Heninovou, ktorá jej dala lekciu po víťazstve 6:1, 6:2. "Hrala som veľmi nervózne. A keď som na dvorci nervózna, prestanem sa hýbať. Nohy mi nešli. Základom je dobrý pohyb, koncentrácia na hru."

Semifinalistka z Roland Garros Jelena Jankovičová zdolala v 2. kole Wimbledonu slovenskú tenistku Jarmilu Gajdošovú 6:1, 6:1. Tak ako je u nej zvykom, hrala uvoľnene a usmievala sa na mamu Snežanu v hľadisku.

"Mám rada, keď sa dcéra pri tenise usmieva. Vidím ju šťastnú. Je viac tenistov, čo sú úspešní, vyhrávajú, ale nie sú šťastní. Pýtam sa, prečo? Moja odpoveď je: rodina," zamyslela sa mama Jankovičová. Je hrdá na to, ako vychovala Jelenu. Tvrdí, že rodičia často vyvíjajú na deti tlak, ide o veľké peniaze. "Ja nie som typický rodič," tvrdila Snežana Jankovičová, ktorá sprevádza dcéru na turnajoch a pomáha jej, kde treba. Rodinnú pohodu dopĺňa otec Veselin a syn Marko.

Po návrate z Paríža začiatkom tohto mesiaca zažila trojica Jankovičová, Ivanovičová, Djokovič v Belehrade veľkú slávu. "V centre mesta nás vítalo 15-tisíc fanúšikov. Úžasný pocit. V minulosti sa tak slávili zlaté medaily našich hádzanárov či volejbalistov. Zimomriavky mi naskakovali na koži," vravela Ivanovičová. Dodala, že ak ju predtým v Belehrade málokto poznal, teraz ju pozdravovali ľudia na ulici. Tenis prerazil v Srbsku medzi najpopulárnejšie športy.

Jankovičová s Ivanovičovou dlho nevedeli nájsť spoločnú reč, v Pohári federácie nastupovali v minulosti raz jedna a potom druhá. V Paríži sa zjednotili, pod Eiffelovkou sa fotili so srbskou zástavou. Dohodli sa, že budú hrať spolu v tímovej súťaži. Takú silnú ženskú dvojicu nemá v súčasnosti nijaká krajina.

Najbližšie sa predstavia 14. a 15. júla v barážovom zápase o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie v košickej Steel aréne. "Na Slovensku som už hrala - ako pätnásťročná v juniorskej tímovej súťaži. Na mesto sa už nepamätám. Do Košíc sa pravdaže teším. Chceme vyhrať a postúpiť bližšie k elite. V ďalších rokoch potom môžeme zaútočiť na titul," vravela v Londýne do diktafónu SME Ivanovičová. Ana hrá vo Wimbledone po prvý raz štvorhru s Danielou Hantuchovou, tak sa dohodli v Paríži. "O Košiciach a Pohári federácie sa však v šatni spolu nebavíme," doplnila na horúcu tému srbská tenistka.

Slovenská jednotka Hantuchová dosiaľ účasť v Košiciach nepotvrdila. Rozhodnutie si necháva po Wimbledone. V utorok musí kapitán tímu Slovenska Mojmír Mihal oznámiť nomináciu.

Súvisiace články